Hlavní obsah

Začal největší festival ledových soch na světě

Jako jednu z atrakcí nabízí festival letos 2019 sněhuláků. (Video: Šimon Felenda, Reuters)

6. 1. 2019 23:00

Čínské město Charbin hostí největší festival ledových soch na světě. Letos na něm návštěvníci mohou vidět město z ledu nebo obří sochu Buddhy. Festival se stal byznysem s miliardovým obratem.

Článek

Sochaři v čínském Charbinu vyrobili město z ledu. Udělali to v rámci festivalu ledových soch. Začal pátého ledna a Charbin, který leží na severozápadě Číny, ho bude hostit až do pátého února.

Z festivalu se během let stal miliardový byznys. V současnosti se jeho rozpočet pohybuje v desítkách miliard dolarů. Město díky němu turisté považují za jednu z top čínských destinací. Například v roce 2017 vyšplhal počet hostů na 77 milionů.

Některé z atrakcí se pro návštěvníky otvírají ještě před oficiálním začátkem. Mezi nimi se nachází například Charbin Ice a Snow World. Společně zahrnují více než 100 uměleckých výtvorů. Na ně letos tvůrci spotřebovali více než 230 000 metrů krychlových ledu a sněhu.

Mezi sochami můžou turisti nalézt hrad z ledu nebo obří sochu Buddhy. Výtvory pocházejí od umělců z celkem dvanácti zemí. Kromě soch se zde nachází mnoho vedlejších aktivit. Jednou z nich je procházka podél řeky, kterou lemuje 2019 sněhuláků. Dalšími jsou například 3D světelná light show nebo ohňostroj. Počátky festivalu sahají až do roku 1963.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené