Hlavní obsah

Žádní Wham! ani Mariah Carey. Poznejte s námi odvrácenou stranu vánočních hitů

Výběr antivánočních písní ve spolupráci s kapelou Cocotte Minute. (Video: Dan Sywala)

25. 12. 2018 15:38
aktualizováno • 25. 12. 2018 15:39

Čas Vánoc je přirozeně spojen s koledami a vánočními popovými hity. Nicméně v dnešní společnosti jsme těmto melodiím vystaveni tak často, že se občas může dostavit averze. Ve spolupráci s kapelou Cocotte Minute jsme pro vás připravili sváteční pohled na odvrácenou stranu Vánoc.

Článek

Mezi nejznámějšími hity v období Vánoc rozhodně patří All I Want For Christmas Is You od Mariah Carey nebo Last Christmas od Wham!. Nicméně znáte třeba druhou jmenovanou v metalovém podání od chlapíka jménem Leo Moracchioli? A co třeba Tichou noc v „trochu“ děsivějším podání od rakouských Krankheit?

Nyní máte příležitost si rozšířit obzory i díky domácí stálici Cocotte Minute, kteří si během oslav křtu nového EP v Paláci Akropolis našli chvilku a přidali své tipy. Došlo tak na nejrůznější žánrové úlety a zajímavé bizarnosti, ať už to byl kýčovitý pop nebo temný metal. Hostům přirozeně nechyběl specifický humor.

Už tak kouzelnou směsku jsme obohatili i vkusným soulem v podání americké zpěvačky Joss Stone, komplimentem pro Zdeňka Svěráka nebo také drobným politickým šprýmem.

Ale nebojte, nebyli jsme zase tak zákeřní, abychom vás ochudili o dáreček nakonec.

Veselé Vánoce!

Magazín Slavní můžete tradičně sledovat v premiéře každou neděli od 21 hodin na Seznam TV.

Jak naladit Televizi Seznam? Praktický návod najdete ZDE.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené