Hlavní obsah

Záhady Josefa Klímy: Co bude s tygry od Berouska, útěk za železnou oponu ve stylu Jamese Bonda a glosy Lipa a Kroupy

Záhady Josefa Klímy z 3. října 2019: Co bude s tygry od Berouska, útěk za železnou oponu ve stylu Jamese Bonda a glosy Lipa a Kroupy. (Video: Seznam.cz)

4. 10. 2019 10:05

Další díl pořadu, který připravuje tým novinářů kolem Josefa Klímy. Příběhy podvodů, neetického jednání, pohnuté lidské osudy i dosud neznámé okolnosti historických událostí.

Článek

Je to zhruba čtvrt roku, co si Ludvík Berousek vyslechl zatím nepravomocný rozsudek u českolipského soudu. Dostal podmínku za to, že prodával uhynulé tygry na vnitřnosti. Zatímco soud pokračuje, v Berouskově zooparku za Prahou proběhly další kontroly a na konci srpna mu stát zabavil dvě bílé tygřice. Kde skončily? A proč stát není připraven na podobné situace a neví, kam se zvířaty, která sám iniciativně zabaví? Natáčela Marcela Sobotková.

Po okupaci v srpnu 1968 se československá armáda potýkala s vlnou dezercí. Jeden z případů zběhnutí za hranice se ale zcela vymykal všem ostatním. Příběh o útěku přes železnou oponu ve stylu Jamese Bonda zmapoval Jaroslav Mareš.

Nechybí ani tradiční glosy. Hudebník Lipo se zamýšlí nad tím, proč se opozici nedaří přetáhnout voliče ANO. A filozof Daniel Kroupa se zaměřil na demonstrace za záchranu klimatu.

Pořad Záhady Josefa Klímy můžete v premiéře sledovat na Televizi Seznam v novém čase – každý čtvrtek od 20:50.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

A můžete nás sledovat také na Facebooku.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené