Hlavní obsah

V italských Alpách zemřel český horolezec

Foto: Profimedia.cz

Hora Ortles v italských Alpách.

Reklama

6. 7. 11:25
aktualizováno • 6. 7. 12:01

Podle médií spadl zřejmě z výšky asi 400 metrů. Neštěstí se stalo za svítání kolem 05:30 SELČ poblíž chaty Payer.

Článek

Český horolezec zemřel ve středu ráno v italských Alpách při výstupu na horu Ortles (německy zvané Ortler). Informaci agentury APA potvrdila Mariana Wernerová z odboru komunikace českého Ministerstva zahraničí.

Podle médií zřejmě spadl z výšky asi 400 metrů. Wernerová uvedla, že byl v horách s větší skupinou českých turistů a ostatní by měli být v pořádku. Jde o třetí úmrtí českého občana v horách na severu Itálie za poslední čtyři dny.

„Můžeme potvrdit, že dnes přišel o život český občan v regionu Tridentsko,“ uvedla ve středu Wernerová. Další informace podle ní zjišťuje český generální konzulát v Miláně, který je ve spojení s italskou policií.

Neštěstí se stalo za svítání kolem 05:30 SELČ poblíž chaty Payer, kterou mnoho horolezců používá jako výchozí bod pro závěrečný výstup na 3905 metrů vysoký vrchol. Na místě zasahovala horská služba i vrtulník, záchranáři ale už našli alpinistu mrtvého.

V jiné části italských Alp, na hoře Marmolada, pokračuje dalším dnem pátrání po pěti pohřešovaných Italech po nedělním sesuvu ledovce, který si vyžádal sedm obětí včetně dvou Čechů.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované