Hlavní obsah

V italských Alpách zemřel český horolezec

Foto: Profimedia.cz

Hora Ortles v italských Alpách.

Reklama

6. 7. 2022 11:25
aktualizováno • 6. 7. 2022 12:01

Podle médií spadl zřejmě z výšky asi 400 metrů. Neštěstí se stalo za svítání kolem 05:30 SELČ poblíž chaty Payer.

Článek

Český horolezec zemřel ve středu ráno v italských Alpách při výstupu na horu Ortles (německy zvané Ortler). Informaci agentury APA potvrdila Mariana Wernerová z odboru komunikace českého Ministerstva zahraničí.

Podle médií zřejmě spadl z výšky asi 400 metrů. Wernerová uvedla, že byl v horách s větší skupinou českých turistů a ostatní by měli být v pořádku. Jde o třetí úmrtí českého občana v horách na severu Itálie za poslední čtyři dny.

„Můžeme potvrdit, že dnes přišel o život český občan v regionu Tridentsko,“ uvedla ve středu Wernerová. Další informace podle ní zjišťuje český generální konzulát v Miláně, který je ve spojení s italskou policií.

Neštěstí se stalo za svítání kolem 05:30 SELČ poblíž chaty Payer, kterou mnoho horolezců používá jako výchozí bod pro závěrečný výstup na 3905 metrů vysoký vrchol. Na místě zasahovala horská služba i vrtulník, záchranáři ale už našli alpinistu mrtvého.

V jiné části italských Alp, na hoře Marmolada, pokračuje dalším dnem pátrání po pěti pohřešovaných Italech po nedělním sesuvu ledovce, který si vyžádal sedm obětí včetně dvou Čechů.

Reklama

Související témata:

Doporučované