Hlavní obsah

Zastupitelé Hradce Králové schválili stavbu kanoistické loděnice za 30 milionů

Ilustrační foto.

Reklama

8. 11. 20:25

Zastupitelé Hradce Králové schválili vypsání tendru na firmu pro stavbu nové kanoistické loděnice na břehu Orlice. Náklady na stavbu radnice odhaduje na 30 milionů korun.

Článek

Vítězem tendru bude firma s nejnižší nabídnutou cenou. Vítěz tendru by mohl být znám na začátku roku 2022 a stavba by mohla začít na přelomu jara a léta.

Nový objekt nahradí nevyhovující loděnici, která je na pravém břehu Orlice za sportovním areálem TJ Slavia. Současná loděnice patří městu a využívá ji vodácký oddíl TJ Sokol Hradec Králové. „Stav současného areálu je již zcela nevyhovující a nedostačuje ani kapacitně,“ uvedl dříve primátor Alexandr Hrabálek. Po dobu výstavby bude loděnice v provozu.

Novou loděnici by měl tvořit dvoupodlažní objekt, který bude rozdělený na zázemí loděnice a na sklad lodí. Půjde o ocelovou konstrukci pokrytou dřevěným obkladem.

Na stavbu bude město chtít získat dotaci od Národní sportovní agentury, která by mohla pokrýt až 70 procent výdajů. Žádost o dotaci město podalo v září.

Hlavní investicí města do sportovních zařízení je letos zahájená stavba fotbalového stadionu za 568 milionů korun bez DPH. Jde o největší zakázku v novodobé historii města. Stadion by měl být hotový na jaře 2023.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované