Hlavní obsah

Zemřel B. J. Thomas, zpěvák proslulého westernového hitu

Foto: Profimedia.cz

Popový zpěvák B. J. Thomas.

Reklama

30. 5. 7:27

Po boji s rakovinou zemřel popový zpěvák B. J. Thomas, který nahrál oscarovou píseň Raindrops Keep Fallin’ On My Head použitou ve filmu Butch Cassidy a Sundance Kid. Americkému umělci bylo 78 let, informovala agentura AP.

Článek

Zprávu o smrti zpěváka, jehož celé jméno je Billy Joe Thomas, přinesl jeho publicista Jeremy Westby. Thomas v březnu oznámil, že mu byla diagnostikována rakovina plic, a v sobotu nemoci podlehl ve svém domě v texaském Arlingtonu.

Rodák z Oklahomy se na hudební scéně poprvé výrazněji prosadil v roce 1966 s gospelovou úpravou skladby písničkáře Hanka Williamse I’m So Lonesome I Could Cry, načež během své kariéry prodal miliony desek a nazpíval hity v různých žánrech, uvádí AP. Mezi jeho nejznámější songy patří I Just Can’t Help Believing a Hooked on a Feeling.

Tím úplně nejznámějším je ale zcela jistě rozmarná balada Raindrops Keep Fallin’ On My Head z roku 1969. Skladba napsaná Burtem Bacharachem a Halem Davidem vystoupala na první místo hitparád ve Spojených státech i v Kanadě a po zařazení do soundtracku westernu Butch Cassidy a Sundance Kid získala oscara pro nejlepší píseň ve filmu.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované