Hlavní obsah

Zemřel český veterán Mevald zraněný v roce 2014 v Afghánistánu

Zemřel český veterán Jaroslav Mevald.

 

Reklama

14. 11. 2017 22:39

Za hrdinství v boji Mevald dostal před třemi lety medaili od prezidenta. I přes těžké zranění v Afghánistánu kryl své spolubojovníky pod palbou nepřátel.

Článek

Ve věku 39 let v pátek 10. listopadu náhle zemřel český veterán Jaroslav Mevald zraněný v roce 2014 v Afghánistánu. Za hrdinství, které tehdy prokázal v boji navzdory těžkému zranění, dostal před třemi lety medaili od prezidenta. Na sociálních sítích dnes úmrtí Mevalda oznámili 41. mechanizovaný prapor a ministr obrany Martin Stropnický (ANO).

„Bohužel vám musíme oznámit, že nás opustil náš kamarád Jaroslav Mevald. Upřímnou soustrast rodině a všem pozůstalým. Nikdy na tebe nezapomene a navždy budeš v našich srdcích," uvedli na Facebooku Mevaldovi kolegové z armády.

V červenci roku 2014 nejprve zahynuli v Afghánistánu při útoku sebevražedného atentátníka čtyři čeští vojáci a pátý zemřel později v nemocnici. Jen několik dní po tomto střetu byla napadena také jednotka, v níž byl Mevald. Při dopadu protitankové střely tehdy Mevald utrpěl těžká zranění, včetně poranění hlavy. Přesto opětoval střelbu a kryl své spolubojovníky.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované