Hlavní obsah

Známý sexuolog Petr Weiss byl odsouzen za nehodu, při níž zahynuli otec a dcera

Sexuolog Petr Weiss u soudu v Pelhřimově. (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

29. 8. 2018 10:42

Dostal podmíněný trest 2,5 roku vězení s odkladem na 3 roky. Dva roky nesmí také řídit.

Článek

Okresní soud v Pelhřimově odsoudil známého sexuologa Petra Weisse k podmíněnému trestu vězení za dopravní nehodu, při níž zahynuli dva lidé.

Soud Weissovi za usmrcení z nedbalosti a za těžké ublížení na zdraví s následkem smrti vyměřil 2,5 roku vězení s podmíněným odkladem na 3 roky.

Také mu na dva roky zakázal řídit motorová vozidla.

Pelhřimovský soud případ znovu projednával poté, co ho vrátil odvolací soud v Táboře. 

Nehoda u Rynárce

Nehoda se stala předloni v září u Rynárce na Pelhřimovsku. Weiss jel svým Jaguárem XF na chatu. V zatáčce dostal smyk a srazil se s protijedoucím Fordem Focus.

Ve fordu jela tříčlenná rodina. Otec, který řídil, zemřel na místě. Jeho manželka na sedadle spolujezdce přežila s těžkým zraněním. Dcera, která seděla nepřipoutaná vzadu za řidičem, zemřela po převozu do nemocnice.

Weiss z čelní srážky vyvázl s otřesem mozku. U soudu řekl, že má z okamžiku nehody kvůli otřesu mozku výpadek paměti a nehodu ani její příčinu si tak nepamatuje.

Co řekli znalci

Soud vyslechl řadu soudních znalců. Dva z nich posuzovali příčiny úmrtí otce a dcery ve fordu.

Smrtelná zranění si podle nich dcera způsobila nárazem do sedadla řidiče a stejný náraz pak způsobil smrtelná zranění i jejímu otci.

Znalci se shodli, že kdyby byla dcera připoutaná, nemusel zemřít nikdo. Dcera by podle nich vyvázla nejspíš s lehkým zraněním. Řidič by byl zřejmě zraněn těžce, ale při poskytnutí rychlé lékařské pomoci by podle znalců přežil také.

Otázkou je příčina nehody. Ani jedno auto podle znaleckých posudků nejelo nepřiměřenou rychlostí. Ani jeden řidič před jízdou nepil.

Podle jednoho ze znalců byla ale na místě nevyhovující a špatně značená krajnice. To mohl být důvod, proč Weiss částečně sjel ze silnice a následně dostal smyk.

Žalobce podal odvolání

Weiss musí také příbuzným oběti zaplatit odškodné 300 tisíc korun. Pozůstalí sice měli další nároky, ale s těmi je soud odkázal na občanskoprávní řízení.

Stanovenou výši odškodného zdůvodnil tím, že rodina oběti už byla odškodněna z pojištění.

Státní zástupce se proti rozsudku na místě odvolal. Weissovi obhájci si ponechali lhůtu na odvolání stejně jako zmocněnkyně poškozených.

Verdikt je tedy nepravomocný a bude ho znovu projednávat táborská pobočka Krajského soudu v Českých Budějovicích.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované