Hlavní obsah

Jsem nemocný, ale nelitujte mě, píše Gott fanouškům. Trpí akutní leukémií

Foto: ČTK/Plíhal Libor, ČTK

Před několika lety Karel Gott překonal rakovinu mízních uzlin.

Reklama

12. 9. 2019 6:18
aktualizováno • 12. 9. 2019 7:54

Zpěvák Karel Gott onemocněl akutní leukemií. Podstupuje ambulantní léčbu ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

Článek

Gott ve čtvrtek na Facebooku oznámil svým fanouškům, že je vážně nemocný a podstupuje léčbu. „Nechtěl jsem vás zatěžovat svými problémy, nejsem ten, který by o svém soukromí, zvláště zdraví veřejně sám mluvil a nechával se litovat,“ píše Gott v úvodu příspěvku. Se svou nemocí se chtěl podle svých slov vypořádat díky týmu profesora Trněného sám, po boku své manželky a dětí.

Gott bojoval se zdravotními problémy i v roce 2016. Už v té době ale prohlásil, že ani po těžké nemoci se nehodlá s hudební kariérou rozloučit. Letos v červenci kvůli akutnímu zápalu plic však zrušil představení na festivalu Benátská! v Liberci, které mělo být jeho posledním letošním veřejným vystoupením. Na festivalu chtěl oslavit své 80. narozeniny, které připadly na 14. července.

Vážení příznivci, deník Blesk mi položil konkrétní dotaz, který se týká mého zdravotního stavu. Ptali se na to, jestli...

Zveřejnil(a) Karel Gott dne Středa 11. září 2019

„Zhruba před rokem a půl se u mě objevila porucha krvetvorby v podobě Myelodysplastického syndromu,“ napsal Gott na svém Facebooku a doplnil, že i přes několik druhů léčby přešlo toto onemocnění v uplynulých měsících v akutní leukemii.

Zpěvák podle svých slov podstupuje ambulantní léčbu a dojíždí do nemocnice na kontroly.

Na podzim 2015 lékaři Gottovi diagnostikovali nádorové onemocnění mízních uzlin a nejpopulárnější český zpěvák ihned zahájil cílenou onkologickou léčbu, do konce února 2016 absolvoval šest chemoterapií a 18. března oznámil, že nádorové onemocnění vymizelo. K vystupování na veřejnosti se Gott poté vracel jen pomalu, ještě koncem listopadu 2015 ale za mohutných ovací osobně převzal počtyřicáté Zlatého (či Českého) slavíka.

Loni v únoru byl Gott hospitalizován kvůli silné chřipce ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Z důvodu nemoci zrušil například vystoupení na plese v Českých Budějovicích i na Česko-Slovenském plese v pražském Obecním domě.

Gott má na svém kontě skoro tři stovky alb, první je z roku 1965, a desítky milionů prodaných desek. Své poslední album s názvem Ta pravá vydal loni. Populární je nejen v Česku, ale i v Německu či Rusku.

Dlouhý je i seznam zpěvákových ocenění. Například Zlatým a Českým slavíkem byl zvolen dvaačtyřicetkrát, poprvé za rok 1963 a zatím naposledy v roce 2017. Za minulého režimu byl zasloužilým (1977) a národním umělcem (1985), v roce 2009 mu tehdejší prezident Václav Klaus udělil medaili Za zásluhy.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené