Hlavní obsah

Jsem nemocný, ale nelitujte mě, píše Gott fanouškům. Trpí akutní leukémií

Foto: ČTK/Plíhal Libor, ČTK

Před několika lety Karel Gott překonal rakovinu mízních uzlin.

Reklama

12. 9. 2019 6:18
aktualizováno • 12. 9. 2019 7:54

Zpěvák Karel Gott onemocněl akutní leukemií. Podstupuje ambulantní léčbu ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

Článek

Gott ve čtvrtek na Facebooku oznámil svým fanouškům, že je vážně nemocný a podstupuje léčbu. „Nechtěl jsem vás zatěžovat svými problémy, nejsem ten, který by o svém soukromí, zvláště zdraví veřejně sám mluvil a nechával se litovat,“ píše Gott v úvodu příspěvku. Se svou nemocí se chtěl podle svých slov vypořádat díky týmu profesora Trněného sám, po boku své manželky a dětí.

Gott bojoval se zdravotními problémy i v roce 2016. Už v té době ale prohlásil, že ani po těžké nemoci se nehodlá s hudební kariérou rozloučit. Letos v červenci kvůli akutnímu zápalu plic však zrušil představení na festivalu Benátská! v Liberci, které mělo být jeho posledním letošním veřejným vystoupením. Na festivalu chtěl oslavit své 80. narozeniny, které připadly na 14. července.

„Zhruba před rokem a půl se u mě objevila porucha krvetvorby v podobě Myelodysplastického syndromu,“ napsal Gott na svém Facebooku a doplnil, že i přes několik druhů léčby přešlo toto onemocnění v uplynulých měsících v akutní leukemii.

Zpěvák podle svých slov podstupuje ambulantní léčbu a dojíždí do nemocnice na kontroly.

Na podzim 2015 lékaři Gottovi diagnostikovali nádorové onemocnění mízních uzlin a nejpopulárnější český zpěvák ihned zahájil cílenou onkologickou léčbu, do konce února 2016 absolvoval šest chemoterapií a 18. března oznámil, že nádorové onemocnění vymizelo. K vystupování na veřejnosti se Gott poté vracel jen pomalu, ještě koncem listopadu 2015 ale za mohutných ovací osobně převzal počtyřicáté Zlatého (či Českého) slavíka.

Loni v únoru byl Gott hospitalizován kvůli silné chřipce ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Z důvodu nemoci zrušil například vystoupení na plese v Českých Budějovicích i na Česko-Slovenském plese v pražském Obecním domě.

Gott má na svém kontě skoro tři stovky alb, první je z roku 1965, a desítky milionů prodaných desek. Své poslední album s názvem Ta pravá vydal loni. Populární je nejen v Česku, ale i v Německu či Rusku.

Dlouhý je i seznam zpěvákových ocenění. Například Zlatým a Českým slavíkem byl zvolen dvaačtyřicetkrát, poprvé za rok 1963 a zatím naposledy v roce 2017. Za minulého režimu byl zasloužilým (1977) a národním umělcem (1985), v roce 2009 mu tehdejší prezident Václav Klaus udělil medaili Za zásluhy.

Reklama

Doporučované