Hlavní obsah

Byznys

Česká firma Qminers vyvíjí software, který autonomně obchoduje na světových burzách. Loni vydělala 303 milionů korun a chystá nové technologie, které mají ziskovost ještě navýšit.

Článek

Juříček o Evropě: Máme svázané boty a beton v kalhotách. A chceme vyhrát?

„Je to jako mít kouli na noze, svázané tkaničky od bot a do kalhot nalitý beton. Jak s tímhle můžete běžet závod na 100 metrů? To nejde. To musíme prohrát,“ popisuje šéf Brano Group Pavel Juříček souboj Evropy a Číny.

 •

Česko má lázně i lysohlávky. Dejčmar v nich vidí miliardovou příležitost

Stárnutí, klimatická změna, AI, roboti nebo duševní zdraví. Na první pohled samé problémy, které mohou svět v příštích desetiletích pořádně potrápit. Pro investory to zároveň jsou obrovské nové trhy a příležitost vydělat.

 •

Očima byznysu: Diamanty už nejsou věčné. Miliardové impérium je v krizi

Laboratorní diamanty dramaticky zlevňují a zájem o ty přírodní tak klesá. Trh se mění a největší firma v oboru De Beers se propadá, píše v komentáři manažer institucionálního prodeje Conseq Investment Management a.s. Jiří Fereš.

 •