Hlavní obsah

Adventní neděle v Praze zpestří obří loutky a pouliční divadlo

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

26. 11. 2020 22:28

Andělské loutky v nadživotní velikosti projdou o adventních nedělích Prahou. Českou metropoli rozzáří ostrůvky živého umění a v Pražské tržnici vyroste divadelní galerie.

Článek

Program se uskuteční v rámci první zimní edice festivalu pouličního divadla Za dveřmi, jehož hlavní program bude od 7. do 13. prosince. ČTK o tom dnes za pořadatele informovala Dominika Pfister.

Sedmimetrová loutka anděla v doprovodu artistů projde centrem Prahy 29. listopadu mezi 17:00 a 18:30. Pražané ji budou moci vidět na Staroměstském náměstí a jeho okolí. I následující dny budou moct lidé potkat divadlo v ulicích.

„Temným večerům a trudomyslnosti budeme čelit světlem a nadějí. Adventní čas v hlavním městě zpestříme několika speciálními performance a instalacemi, které se budou odehrávat na různých místech metropole,“ zve na první zimní festival pouličního divadla jeho producent Jakub Vedral.

Součástí festivalu budou ostrůvky živého umění, které se objeví na různých místech od 7. do 11. prosince. Na křižovatkách, zastávkách městské dopravy i náměstích přinesou radost kolemjdoucím hudebníci, divadelníci a artisté. Potkat budou moct například žonglérské duo Bratři v tricku na běžkách.

V Pražské tržnici vyroste od 10. do 13. prosince divadelní galerie. Návštěvníci si budou moct projít oživlou divadelní instalaci plnou osvětlených obřích loutek, akrobatických strojů, kyvadel a konstrukcí, které projely svět a reprezentovaly Českou republiku například na Expo v Šanghaji, Miláně nebo na zahájení formule 1 v Bahrajnu. Více informací s postupně doplněným programem najdou zájemci na www.zadvermi.cz.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované