Hlavní obsah

Americké akcie posílily. Fed zopakoval, že podpoří ekonomiku USA

Foto: https://pixabay.com/cs/

Ilustrační fotografie

Reklama

29. 7. 2020 22:49

Americké akcie dnes posílily. Americká centrální banka (Fed) zopakovala, že použije veškeré své nástroje k podpoře ekonomiky Spojených států, která se potýká s negativními dopady šíření koronaviru.

Článek

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si dnes připsal 0,61 procenta a uzavřel na 26.539,57 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 1,24 procenta na 3258,44 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 1,35 procenta na 10.542,94 bodu.

Americká centrální banka dnes ponechala podle očekávání své úrokové sazby beze změny. Měnový výbor Fedu snížil v polovině května základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod do pásma nula až 0,25 procenta. Centrální banka předpokládá, že bude sazbu držet na této úrovni, dokud nebude přesvědčena, že se ekonomika dokázala vypořádat s nynějšími problémy.

Hlavní indexy amerických akcií posilovaly už před zveřejněním závěru dvoudenního zasedání Fedu. Ve čtvrtek mají zveřejnit výsledky hospodaření za čtvrtletí společností Amazon, Facebook, Apple a Google. V právním podvýboru Sněmovny reprezentantů pro antimonopolní záležitosti dnes začalo dlouho očekávané slyšení šéfů jmenovaných čtyř podniků.

Investoři též čekají na výsledek jednání o stimulačním balíčku, který v americkém Senátu představili republikáni v pondělí, tedy čtyři dny před tím, než desítkám milionů Američanů propuštěných během pandemie vyprší rozšířená podpora v nezaměstnanosti.

Na devizovém trhu dnes na dvouleté minimum klesl americký dolar. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, po 22:00 SELČ ztrácel 0,4 procenta na 93,37 bodu. Dříve v průběhu obchodování klesl na 93,17 bodu, minimum od června 2018.

Euro si k dolaru ve stejnou dobu připisovalo bezmála 0,6 procenta na 1,1780 USD. Dříve během obchodování vystoupalo euro vůči dolaru na 1,1805 USD, což je maximum od září 2018.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované