Hlavní obsah

Americký kytarista Slash dorazil do Prahy. Seznamu dal exkluzivní rozhovor

9. 2. 2019

Slash hostem rozhovoru pro Televizi Seznam. (Video: Dan Sywala, Seznam.cz)

Nepřehlédnutelný americký kytarista Slash, známý především jako spoluzakladatel formace Guns N' Roses dnes vystoupí v pražské O2 areně. Do Česka dorazil po čtyřech letech se svým sólovým projektem Slash featuring Myles Kennedy and The Conspirators v rámci turné na podporu jeho čtvrtého sólového alba Living The Dream. Povídal si s ním Dan Sywala a kromě jiného probrali i Slashovo první sólové album z roku 2010, kam si pozval řadu hvězdných hostů. Celý rozhovor najdete příští neděli v Magazínu Slavní.

Článek

„Když se k tomu teď vracím, tak to byla zábava, ale zároveň i velká výzva. Vybaví se mi hlavně složitá logistika a fakt, že jsem sotva věděl, co to bude obnášet dát nakonec desku dohromady. Já jsem totiž do procesu nezapojoval nějaké vydavatelství nebo týmy manažerů. Nahráli jsme desku a pak až řešili formality,“ zmiňuje Slash. Mezi hosty se na jeho eponymním debutu objevili třeba Ozzy Osbourne, Lemmy Kilmister z Motörhead, Iggy Pop, ale i Chester Bennington z Linkin Park.

„Sice se nakonec na desku nedostal, ale máme ho nahraného. Bohužel jsme to nemohli vydat, protože to nepovolil management kapely. Napsal skutečně nádhernou skladbu, která detailně popisovala stav jeho mysli v té době. Neměl jsem tehdy ponětí, co se děje v jeho hlavě a čím trpí. Zrovna nedávno mi někdo připomněl, že Chestera máme nahraného na demonahrávce. Stejně tak rád vzpomínám na Chrise Cornella, protože to byla nejintenzivnější spolupráce, jakou jsme mezi námi do té doby realizovali, než nás také opustil,“ dodává Slash.

Kytaristův klíčový parťák

Klíčovým parťákem je Slashovi již jednu dekádu americký zpěvák Myles Kennedy, který si uznání získal jakožto frontman formace Alter Bridge. „Poprvé jsem o něm slyšel v roce 2003, když jsme hledali zpěváka pro kapelu Velvet Revolver. Zmínil se mi o něm bubeník Matt Sorum a Myles dokonce vynikal mezi všemi kandidáty, ale pak se už neozval. O pár let později, když jsme značně toužili nahradit Scotta Weilanda, tak Myles měl plné ruce práce v Alter Bridge. Značně si u mě stoupl, když je nechtěl opustit. Později nastaly vhodnější podmínky a od té doby mi ještě mnohokrát dokázal své kvality a hlavně charakter. Máme ho v kapele moc rádi, i když si ho často dobíráme za jeho roličku ve filmu Rocker,“ vtipkuje Slash.

Slash se opakovaně vrací do Prahy

Do Prahy Slash dorazil již mnohokrát a má i svá oblíbená místa. „Za chvíli skočíme do jednoho steakhousu, protože náš vrchní technik má narozeniny. Celkově na Česko moc rád vzpomínám, protože k vám jezdím poměrně často už od devadesátých let. Praha je skutečně nádherné město a pamatuju si, že už jako dítě jsem o něm četl a slýchával. Před čtyřmi lety to tady byla paráda s The Conspirators a v mezidobí i s Guns N' Roses. Je to radost se k vám vracet.“

Doporučujeme

Další zprávy

  • Demokratka Warrenová oznámila, že chce být prezidentkou USA

    Demokratická senátorka Elizabeth Warrenová dnes oficiálně oznámila, že se chce stát prezidentkou Spojených států. Voličům slíbila, že bude bojovat za udržení a pokračování amerického snu a že vyhlásí tažení zmanipulovanému politickému systému. Aby se Warrenová mohla ve volbách v roce 2020 postavit republikánskému šéfovi Bílého domu Donaldu Trumpovi, musí se nejdříve stát oficiální demokratickou kandidátkou. O kandidaturu s dalšími demokratickými uchazeči svede v první polovině příštího roku zápas ve vnitrostranických volbách.

  • Dva muži utrpěli vážné zranění při výbuchu transformátoru v Dubí

    Dva pracovníci utrpěli dnes po poledni vážné zranění při výbuchu transformátoru v Dubí na Teplicku. Pravděpodobně nastal zkrat, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková. Neštěstí se stalo kolem 12:30. „Dva muže jsme převezli do popáleninového centra fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Oba muži utrpěli vážné poranění obličejů. Jeden byl transportován vrtulníkem a druhý sanitkou,“ řekl ČTK mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Pracovní úraz je v šetření policie.

  • Řidič ve Vídni najížděl do chodců, zemřel po policejní střelbě

    Ve Vídni v noci na dnešek řidič očividně úmyslně najížděl do chodců a poté ve snaze ujet najížděl i na policisty, kteří ho postřelili. Odpoledne 43letý muž, který měl u policie přes padesátku záznamů, zranění podlehl, napsala agentura APA.