Hlavní obsah

Angela Merkelová ocenila dobrovolníky zachraňující migranty

Německá kancléřka Angela Merkelová (Video: Marek Baloun, Reuters)

20. 7. 2018 15:31

Německá kancléřka Angela Merkelová v projevu ocenila především práci dobrovolníků. Podle ní to je úkol, kterého by se žádný stát neměl zdráhat.

Článek

Německá kancléřka Angela Merkelová ve svém tradičním letním projevu v Berlíně ocenila práci lidí, kteří zachraňují migranty ve Středozemním moři. Připomněla ale, že musí dodržovat právo a ctít teritoriální vody Libye.

Německá kancléřka je na otázku migrace tázána pravidelně. Počet dotazů se v poslední době zvýšil hlavně kvůli stále se přitvrzujícímu postoji Itálie. Ta nadále odmítá přijímat lodě neziskových organizací, na jejichž palubě jsou zachránění běženci.

„Samozřejmě si vážím práce civilních záchranářů,” reagovala na jeden z takových dotazů Merkelová. Později ještě řekla, že si této práce „výslovně váží”. Obecně je podle Merkelové záchrana uprchlíků na moři mezinárodním úkolem, z něhož není možné se vyvléknout.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené