Hlavní obsah

Babiš nechce vyhodit člena ochranky, který vystřelil v letadle

Foto: vlada.cz

Podle Andreje Babiše nikomu žádné nebezpečí nehrozilo.

Reklama

30. 5. 2019 13:29

Incident se stal na letišti v Bruselu. Premiérovi ani nikomu jinému z dvaadvaceti lidí na palubě se nic nestalo. Andrej Babiš řekl, že u výstřelu nebyl.

Článek

Premiér Andrej Babiš nebude požadovat výměnu člena policejní ochranky, který pravděpodobně nedopatřením vystřelil na palubě armádního letadla. Babiš ho označil za velice pečlivého a seriózního člověka, který svou profesi bere velice vážně. „Já bych chtěl, aby pokračoval,“ řekl dnes v rozhovoru pro server Blesk.cz.

Člen policejní ochranky vystřelil na palubě armádního letadla, které vezlo předsedu vlády s doprovodem z úterního neformálního summitu v Bruselu. Letadlo nebylo vážně poškozeno a vrátilo se zpět do České republiky. Nikomu na palubě se nic nestalo. Případ vyšetřuje Vojenská policie a Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Babiš řekl, že u výstřelu nebyl. Seděl za dvěma přepážkami. „Nedramatizoval bych to,“ řekl. Člena ochranky je mu líto kvůli osobnímu stresu. „Nepočítal, že tam je náboj. To se může stát každému, každý děláme chyby,“ dodal. Babiš také uvedl, že se ho ředitel Ochranné služby Policie České republiky Jiří Komorous ptal, zda si výměnu přeje. „Určitě nebudu požadovat výměnu,“ řekl. Žádné nebezpečí podle Babiše nehrozilo.

Incident se stal na letišti v Bruselu. Premiérovi ani nikomu jinému z celkem 22 lidí na palubě se nic nestalo. Podle serveru Aktuálně.cz výstřel vyšel ze služební zbraně v okamžiku, kdy člen ochranky podle předpisů svou zbraň vybíjel a chtěl ji předat posádce letadla.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:
Výstřel

Doporučované