Hlavní obsah

Bohuslav Svoboda zkolaboval ve Sněmovně. Záchranka ho odvezla do nemocnice

Poslanec za Občanskou demokratickou stranu Bohuslav Svoboda.

Reklama

15. 5. 2019 14:59
aktualizováno • 15. 5. 2019 16:59

Poslanec a zastupitel hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda byl hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích.

Článek

Poslanec ODS a někdejší pražský primátor Bohuslav Svoboda dnes zkolaboval v budově dolní komory parlamentu. Kolegové ze Sněmovny mu podle očitých svědků dávali první pomoc.

Záchranáři ho následně s neurologickými obtížemi odvezli do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích, kde pětasedmdesátiletý politik a lékař působí jako přednosta tamní gynekologické kliniky. Další informace o jeho zdravotním stavu lékaři ani jeho straničtí kolegové nezveřejnili. Mluvčí střešovické nemocnice Jitka Zinke ČTK řekla, že Svoboda je hospitalizován, další podrobnosti na jeho žádost zveřejňovat nebude.

„Mohu potvrdit, že pan docent byl převezen do naší nemocnice a je u nás hospitalizován. Další informace ohledně zdravotního stavu nebudeme na jeho přání sdělovat,“ uvedla Zinke. Obdobně situaci komentovala i mluvčí ODS Jana Havelková.

Mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová ČTK řekla, že záchranářská a lékařská posádka dnes vyjížděla na Malostranské náměstí k pětasedmdesátiletému muži, kterého záchranáři ošetřili, zajistili a s neurologickými obtížemi odvezli do Ústřední vojenské nemocnice.

Uznávaný gynekolog a někdejší prezident České lékařské komory (ČLK) Bohuslav Svoboda je od roku 2010 aktivní také v politice. Tři roky působil jako primátor hlavního města, je členem zastupitelstva Prahy a zasedá ve Sněmovně, kde je místopředsedou zdravotního výboru. Současně šéfuje gynekologické klinice Ústřední vojenské nemocnice. Většinu své pracovní kariéry spojil s gynekologicko-porodnickou klinikou 3. lékařské fakulty a vinohradské nemocnice.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované