Hlavní obsah

Kultura: Bojíme se věcí, které neexistují. David Prachař o spolupráci se synem Jakubem a o tom, proč si pořídil krajtu

„Snem každé jedničky je stát se dvojkou.“ David Prachař v roli s nejistou identitou podle Émila Ajara. (Video: Tereza Willoughby, Seznam.cz)

Hraje na prknech Národního divadla, zároveň ale s kolegy založil malé divadlo s názvem Verze. Svoji verzi současného divadelnictví ukazují třeba obnovenou premiérou hry Život s krajtou.

Článek

„Inscenoval jsem text poprvé v životě, zároveň ho režíruji. Je to prima, sám si vždycky jako herec režisérovi vyhovím,“ popisuje David Prachař vznik představení, které teď nově hraje na scéně Vršovického divadla Mana. Právě tady našel nové útočiště jeho malý soubor s názvem Verze.

„Rozhodli jsme se s Igorem Chmelou, mojí ženou a dalšími, že když už musíme jezdit na zájezdy, chceme to absolvovat s někým příjemným,“ dodává s nadsázkou. Prosadit se v konkurenci pražských divadel ale není ani pro známé herce jednoduché. „Trh je poněkud přesycený. Nabídka představení převyšuje počet diváků,“ konstatuje.

Co si představuje pod pojmem inteligentní divadlo? A jak se mu hraje v představení s vlastním synem? Sledujte ve videu výše.

Pořad Kultura Terezy Willoughby vysíláme v premiéře každý pátek od 20 hodin na celoplošné Televizi Seznam.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Čeští fotbalisté postoupili na Euro 2020

    Česká fotbalová reprezentace si čtvrteční výhrou 2:1 nad Kosovem v Plzni zajistila přímý postup na mistrovství Evropy 2020. Skóre otevřel v 50. minutě hostující Atdhe Nuhiu, za domácí se v 71. minutě trefil Alex Král a postupovou branku vstřelil v 80. minutě Ondřej Čelůstka. Utkání sledovalo necelých 11 tisíc diváků.

    Šampionát se v příštím roce uskuteční ve 12 městech v různých evropských zemích. Ze skupiny postupuje tým trenéra Jaroslava Šilhavého společně s Anglií. Za účast na Euru by Fotbalová asociace ČR měla od UEFA zinkasovat nejméně 237 milionů korun.

  • Zeman: Zimola by neměl zakládat novou stranu

    Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola je podle prezidenta Miloše Zemana jednou z mála výrazných osobností ČSSD. Před založením nové strany by ho hlava státu varovala. Zeman to řekl ve čtvrtek v televizi Barrandov. Bývalý jihočeský hejtman Zimola ve středu uvedl, že požádal o registraci hnutí Změna 2020.

    Pokud by Zimola založil vlastní politickou stranu, bylo by to podle prezidenta štěpením atomů. „Je to jedna z mála výrazných osobností sociální demokracie, tak ať pro tuto stranu pracuje, ať občas snese nějakou porážku, ale věřím, že nakonec třeba krajské volby pro něj mohou být úspěšné,“ uvedl na Zimolovu adresu.