Hlavní obsah

Čekání na mimina udrželo naši mámu naživu, vzpomíná na Věru Galatíkovou Kristýna Frejová

Moje místa: Kristýna Frejová je stále v pohybu. Na kamery Seznamu ukázala lokality, kde to má opravdu ráda. (Video: Blanka Kubíková, Seznam Zprávy)

 

Reklama

25. 3. 2018 20:19

„Nejsme s dcerou buchty, co o víkendech prolézají obchodní centra. Radši jedeme na divokou řeku, v zimě jdeme na horolezeckou stěnu,“ říká herečka Kristýna Frejová, když si obouvá lezačky a utahuje lano.

Článek

Adrenalinové zážitky má ráda od dětství. Jeden z prvních, který si pamatuje, je sjíždění kopce na duši od auta. „Nafoukl nám ji táta, netušil, že s bráchou skončíme v potoce,“ směje se Kristýna. „Přitom táta je absolutely no sport pán v obleku. Když vidí, co všechno provádím s dcerou, obrací oči v sloup. Ale je rád, že nesedíme doma jako lívance,“ prozradila o Ladislavu Frejovi.

Vzala nás i na svou oblíbenou boudu Klínovka nad Špindlerův Mlýn. Abychom se tam dostali, museli jsme se osm kilometrů nechat natřásat po muldách skútrem. „Ale pak to ticho... A večer absolutní tma, to miluju.“ S jedenáctiletou dcerou Ráchel odsud vyrážejí na lyže. „Lyžovat jsem se naučila, protože chtěla Ráchel. Téměř ve čtyřiceti, protože naši nelyžovali. A na příští rok se chystáme učit se na snowboardu,“ plánují matka s dcerou.

Když volno skončí, sejdeme se v divadle. Kristýna probírá fotky z dětství a rozněžní se nad jedním z posledním snímků maminky, herečky Věry Galatíkové. „Chová den starou Ráchelku. Když se mámě vrátila rakovina, lékaři říkali, že má před sebou jen tři měsíce života. A ona pak žila dva a půl roku, počkala si na vnoučata. Otěhotněla jak bratrova přítelkyně, tak já. Jedinkrát, kdy máma měla během své nemoci slzy očích, bylo tehdy, když litovala, že nikdy nepůjde s Ráchelkou v kočárku na procházku, protože už to neudýchá.“

Do Švandova divadla nás herečka pozvala na představení Kurz negativního myšlení, které je vyprodané pokaždé od své premiéry v dubnu 2008. „Na jevišti je několik lidí na vozíku, měla jsme vůči tomu velký respekt. Poradce nám dělal Honzík Potměšil, já si ho vzala stranou, protože jsem potřebovala vědět, co všechno musí absolvovat partnerka člověka, který měl takhle vážný úraz.“

Pořad Moje místa sledujte každý pátek od 20.00 hodin na celoplošné Televizi Seznam. Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované