Hlavní obsah

Češi během karantény rekonstruovali. Stavebniny DEK hlásí rekordní rok

Majitel holdingu DEK Vít Kutnar je podle časopisu Forbes 39. nejbohatší Čech.

Reklama

6. 1. 16:47

17 miliard a 580 milionů korun. Částka, kterou Češi v loňském roce bez ohledu na pandemii koronaviru utratili ve stavebninách DEK. Firma Víta Kutnara vykázala nárůst tržeb o 9 procent a tím i rekordní rok.

Článek

Češi dobu karantén kvůli pandemii koronaviru využívali na rekonstrukce a zvelebování bydlení či chalup. Prodejce stavebnin DEK a jednička na českém trhu hlásí rekordní rok.

„Byl to pro nás dobrý rok. Máme štěstí, že jsme v části ekonomiky, která nebyla tolik zasažena,“ říká šéf společnosti DEK Vít Kutnar s tím, že věří, že úspěšný bude i rok letošní. „Náš výhled minimálně na první pololetí je neutrálně pozitivní,“ říká Kutnar, podle kterého bude za loňský rok rekordní i zisk (EBIDTA) firmy.

Menší stavby se totiž ani v koronavirové krizi nezastavily a poptávka byla také od lidí, kteří se v karanténě po čase doma nudili a začali opravovat své nemovitosti.

Roste celá skupina

O čtvrtinu ve firmě vyrostl také zájem o půjčovnu nářadí. „Je vidět, že v této době si zákazníci raději půjčují než pořizují nové stroje,“ říká Kutnar, kterého časopis Forbes zařadil na 39. místo žebříčku českých miliardářů.

Stavebniny DEK jsou největší firma skupiny DEK. Ta kromě nich zahrnuje i prodejny na Slovensku a další firmy, například Dakarai, G Servis CZ či Dekmetal. V loňském roce celá skupina utržila 21,3 miliardy korun. I tady bude letos nárůst. „Bude to přes 22 miliard,“ dodává Kutnar.

10 nových prodejen

Vít Kutnar s podnikáním začínal už na škole. Dnes má v Česku a na Slovensku 117 prodejních míst a v letošním roce plánuje jejich počet ještě zvýšit. „Plánujeme rekonstrukci i přestavbu stávajících a otevřít chceme zhruba do deseti nových prodejen,“ dodává Kutnar.

Dvojkou na českém trhu jsou stavebniny Pro-Doma, za nimiž stojí rodina Josefa Mařince, kterého v byznysu doplňují jeho dva synové Josef a Jan.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované