Hlavní obsah

Češka natočila virální video v londýnském metru. Zájem ji šokoval

Stanice londýnského metra Leicester Square viděla v noci z pátku na sobotu výbuch spontánní radosti cestujících. (Video: www.facebook.com/helena.whittle)

 

Reklama

11. 2. 2020 15:45

Možná jste i vy narazili v posledních dnech na sociálních sítích na virální video, na kterém cestující v londýnském metru tančí na hudbu pouličního muzikanta. Záběry jsou vyjádřením čisté radosti ze života. Nejspíš ale netušíte, že video natočila na svůj mobilní telefon Češka, jež v britské metropoli dlouhá léta žije.

Článek

Helena Whittle žije v Londýně už 22 let a muzikanty ukryté ve spletitých chodbách londýnského metra má hodně ráda. Nebylo to ostatně ani zdaleka poprvé, co se jejich produkci rozhodla natočit na mobil. V pátek o půlnoci při návratu z oslavy kamarádčiných narozenin to ale bylo všechno jinak. Průběhem i nevídaným a naprosto nečekaným účinkem, který jedno z natočených videí mělo…

„Ze začátku tam tolik lidí nebylo. Byla tam skupinka mladých Španělů, kteří začali tleskat a dobře se bavili. Já tam s nimi zůstala a stoupla si schválně tak, abych mohla dobře zaznamenat atmosféru,“ říká Češka, jež prodává luxusní české lustry a živí se i jako příležitostná fotografka.

Foto: Archiv Heleny Whittle

Helena Whittle.

„Varování! Tohle video obsahuje nebezpečné množství lidské interakce,“ napsal na adresu minutového videa překypujícího spontánní radostí web Secret London. A nemýlí se. Matce dvou dětí, která s rodinou žije v severním Londýně, se podařilo zachytit esenci lidské radosti.

„Za dobu, co žiji v Londýně, jsem něco takového nezažila. Hudebník jménem Wilfy Williams možná není špičkový zpěvák, ale umí skvěle komunikovat s lidmi. Začal hrát větší ‚vypalovačky‘, lidé se začali hromadit, vytvořili hada a úžasně se bavili.“

Podle Heleny Whittle si „tube party“ v centrálním Londýně natáčelo spoustu lidí. Postupně ale odešli, zatímco ona vytrvala. „Španělé mě potom požádali o zaslání videa, což jsem hned po příchodu domů udělala. O totéž mě požádal i muzikant Wilfy, jemuž jsem také pochopitelně vyhověla.“

Wilfy Williams jedno z Heleniných videí nasdílel – a pak se začaly dít věci.

„Bylo celkem vzrušující sledovat, jestli video získá milion zhlédnutí,“ říká sympatická rodačka z Prahy, kterou to už prý mezitím „pustilo“. Považuje za neuvěřitelné, jak se v podstatě banální video mohlo tak rychle rozšířit. Jen na Twitteru má záznam už bezmála 4 miliony zhlédnutí.

„Byla jsem jen na správném místě ve správnou dobu,“ krčí rameny Helena Whittle, kterou teď na sociálních sítích žádají stovky lidí o přátelství.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované