Hlavní obsah

Jiří Bartoška o končícím festivalu: Čím větší hvězdy, tím normálnější lidi

Rozhovor s Jiřím Bartoškou o festivalu a celebritách. (Video: Tereza Willoughby, Seznam Zprávy)

 

Reklama

7. 7. 2018 13:50

Filmový festival v Karlových Varech končí. Co si nejvíc užil jeho prezident Jiří Bartoška?

Článek

„Karlovy Vary nejsou Cannes, nebudeme si nic namlouvat,“ říká Jiří Bartoška. „Možná ale právě proto má jinou atmosféru.“

Letošní zahraniční hvězdy většinou zůstaly déle, než je na festivalech obvyklé. Tim Robbins se dokonce představil se svojí kapelou. Další postřehy prezidenta festivalu si můžete pustit v úvodním videu.

Další rozhovory z Varů:

S Barrym Levinsonem

Rain Man se kdysi stal na Oscarech naprosto nečekaně absolutním vítězem. „Poprvé totiž někdo ve filmu promluvil o autismu,“ vzpomíná jeho režisér Barry Levinson v exkluzivním rozhovoru pro TV Seznam.

Barry Levinson o oscarovém úspěchu filmu Rain Man: „Bál jsem se na pódium. Přál jsem si, abych nevyhrál.” (Video: Tereza Willoughby)

S Janem Svěrákem

Jeho výzva Pět vět možná připravila festival o sponzora, podle režiséra ale zachránila to podstatné. V Karlových Varech teď Jan Svěrák uvedl digitálně remasterovanou podobu Akumulátora 1, nejnavštěvovanějšího filmu roku 1994.

O českém chcípáctví, mstivosti politiků a vášni pro létání s režisérem Janem Svěrákem. (Video: Tereza Willoughby, Seznam Zprávy)

S Terrym Gilliamem

Filmu nejvíc ubližuje přílišná korektnost a nedostatek fantazie. Na svém posledním snímku Muž, který zabil Dona Quijota pracoval Terry Gilliam 27 let. Po uvedení v Cannes ho osobně představil na karlovarském festivalu.

Češi vynikají ve schopnosti přežít za každou cenu, říká režisér a někdejší člen Monty Pythonů Terry Gilliam. (Video: Tereza Willoughby, Seznam Zprávy, Youtube.com)

S Richardem Linklaterem

Na festivalu v Karlových Varech se představil Richard Linklater, režisér oscarového Chlapectví. Snímek točil s jedním hercem 12 let. „Byl to v podstatě vedlejší projekt,“ říká režisér. „Už nikdy nezažiji takový klid na práci.“

Točit film Chlapectví dvanáct let se vyplatilo. Rozhovor s Richardem Linklaterem. (Video: Tereza Willoughby)

S Timem Robbinsnem

Během zahajovacího ceremoniálu Tim Robbins pronesl řeč, kde zdůraznil, že každý den musíme bojovat za svobodu a lidská práva. Svůj proslov zasadil do kontextu stoletého výročí Československa i vzpomínky na rok 1968. V rozhovoru na červeném koberci se netajil kritikou amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Tim Robbins o Donaldu Trumpovi i poctě od karlovarského festivalu. Poslechněte si rozhovor na červeném koberci. (Video: KVIFF, Seznam Zprávy)

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované