Hlavní obsah

Danuše Nerudová: Kandidovat na prezidentku? Zásadní rozhodnutí

Foto: Profimedia.cz

S kým by chtěla Danuše Nerudová uváznout ve výtahu a bude podle ní svět za deset let horší, anebo lepší?

Reklama

30. 10. 2020 13:45
aktualizováno • 30. 10. 2020 18:41
Článek

Kdo jsou Češi? Mistři improvizace. Zvykli si na to, že když je něčeho nedostatek, že si to musí nějak zařídit. V tom jsme nejlepší na světě, říká Danuše Nerudová, host podcastu Jedno procento Miloše Čermáka.

Říká se o ní, že by mohla být příštím českým prezidentem. Tedy prezidentkou. A bylo by laciné tvrdit, že se to říká hlavně proto, že je podobná slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové. Těch důvodů, proč by mohla být dobrou prezidentkou, je daleko víc.

Danuše Nerudová je úspěšnou rektorkou brněnské Mendelovy univerzity. Je uznávanou ekonomkou. Patří mezi nejmladší profesory v zemi a je předsedkyní Komise pro spravedlivé důchody. Což mě mimochodem zajímá, protože doba, kdy půjdu do penze, se pomalu a zároveň jistě blíží.

Danuše Nerudová je zároveň členkou platformy KoroNerv, která propojuje experty různých oborů a hledá, jak minimalizovat škody způsobené pandemií. I o tom s Danuší Nerudovou mluvíme: jaké je její vysvětlení, že se Česko stalo z premianta první vlny jedním z nejhorších žáků vlny druhé? Jak se přihodilo, že jsme najednou uprostřed takové pohromy?

Samozřejmě se jí zeptám i na to, s kým by chtěla uváznout ve výtahu (nápověda: je to sympatický a úspěšný muž) a zda si myslí, že za deset let bude svět horší, anebo lepší.

A řeč bude i o jejím případném prezidenství, které ostatně údajně už několikrát ve svých nedělních videích s názvem Čau lidi (promiňte, teď v posledních týdnech už je to Vážení spoluobčané) zmínil premiér Andrej Babiš.

Bude kandidovat? A už ji v tomto ohledu někdo oslovil? Poslouchejte podcast v přehrávači v úvodu článku.

Jedno procento Miloše Čermáka

Co byste dělali, kdyby vám v telefonu zbývalo jen poslední procento baterie? Jaká je vaše nebezpečná myšlenka? Bude za 10 let svět lepší, nebo horší než dnes?

Vychází na Seznam Zprávách, na Spotify, v Apple Podcasts a dalších aplikacích.

Archiv Jednoho procenta najdete tady, další podcasty Seznam Zpráv tady. Co máme zlepšit? Jaký díl vás bavil nejvíc? Své postřehy, podněty a tipy nám můžete posílat na audio@firma.seznam.cz.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované