Hlavní obsah

Desítky řidičů na D11 jely v protisměru, mohou přijít o řidičák

Desítky řidičů na D11 jely v protisměru. (Video: Jan Marek)

 

Reklama

17. 8. 2018 21:36

„Řidiči hazardovali se životem svým i ostatních. Šlo o velmi nebezpečnou situaci. Místní policisté něco takového nepamatují,“ uvedl mluvčí policie.

Článek

Téměř 30 řidičů ve čtvrtek odpoledne na dálnici D11 u sjezdu na 68. kilometru u obce Chýšť couvalo či jelo v protisměru. Chtěli se zřejmě dostat z dálnice, aby se vyhnuli hrozícímu čekání v koloně. Policie na základě kamerových záznamů nyní řidiče zjišťuje. Řidičům ve správním řízení hrozí pokuta až 10 000 korun, zákaz řízení až na jeden rok a připsání sedmi trestných bodů. ČTK to dnes řekl mluvčí hradecké policie Jan Čížkovský.

„Řidiči hazardovali se životem svým i ostatních. Šlo o velmi nebezpečnou situaci. Místní policisté něco takového nepamatují,“ řekl Čížkovský. Připomněl, že na dálnici je zakázáno jezdit v protisměru či couvat.

Řidiči jedoucí od Hradce Králové směrem na Prahu začali několik set metrů po přejetí exitu číslo 68 přijíždět ke koloně způsobené drobnou nehodou na úrovni exitu 62. Aby se čekání v koloně vyhnuli, začali couvat připojovacím pruhem zpět na exit 68. Někteří svá auta otočili a jeli v protisměru. Jiní dálnici opustili nájezdem v protisměru.

Hazardními manévry na dálnici řidiči žádný čas neušetřili. „Policisté drobnou nehodu na exitu 62 rychle vyřešili a čekání v koloně bylo na několik minut,“ řekl Čížkovský.

Událost policii podle něj oznámili pracovníci Ředitelství silnic a dálnic ČR, kteří hromadné porušení zákona viděli na kamerovém systému. „Po příjezdu policie již k porušování zákona nedocházelo a naštěstí nedošlo k žádné dopravní nehodě,“ uvedl Čížkovský.

Policie vyzvala řidiče, kteří jeli ve čtvrtek kolem 18:00 kolem exitu 68, aby jí poskytli svědectví, především má zájem o záznamy z kamer v autech.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované