Hlavní obsah

V Norsku tragicky zemřel chirurg Libor Paša

Foto: unbr.cz

Chirurg Libor Paša

Reklama

16. 5. 16:46

V Norsku zemřel při dopravní nehodě chirurg a traumatolog Úrazové nemocnice v Brně Libor Paša, který byl v minulosti lékařem české basketbalové reprezentace žen.

Článek

O úmrtí dnes informovala mluvčí nemocnice Andrea Šromová. Podle ní se auto s Pašou srazilo s traktorem a po nehodě zůstali čtyři mrtví lidé.

„Po stránce odborné, zejména v oblasti artroskopií, byl velice uznávanou osobností nejen v rámci ČR, ale i okolních zemích,“ sdělil Radek Veselý, primář oddělení traumatologie.

Podle hlavní sestry Úrazové nemocnice Andrey Liškové je úmrtí tragédií pro Úrazovou nemocnici, protože byl Paša osobností a vzorem pro kolegy. „Nejen pro Úrazovou nemocnici, ale pro celou českou traumatologii je to obrovská ztráta“, sdělil ředitel nemocnice Pavel Piler.

Paša přišel do Úrazové nemocnice v roce 1993. Působil jako vedoucí lékař oddělení traumatologie, kde se stal později primářem. Od roku 2015 byl v Úrazové nemocnici přednostou Kliniky traumatologie Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, kde dosud působil. V březnu byl jmenován profesorem v oboru chirurgie.

„Byl jedním z průkopníků novějších metod artroskopií a členem artroskopické společnosti. Několik let byl lékařem basketbalové reprezentace žen ČR,“ poznamenala Šromová.

Nehoda se stala v neděli odpoledne v tunelu Steigen v Norsku, když jel Paša s dalšími cestujícími na letiště, odkud měl odletět z dovolené zpět do České republiky.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované