Hlavní obsah

Dopravní podnik spustí v řádech týdnů signál v tunelu metra

Foto: Petr David Josek, ČTK

Ilustrační snímek.

Reklama

13. 9. 2018 18:02

Pražané by měli mít možnost volání mezi stanicemi Muzeum a Vyšehrad do několika týdnů. Půjde o první fázi zavádění mobilního signálu do metra. Ze všech tří linek by mělo být možné volat do konce roku 2019.

Článek

Pražský dopravní podnik (DPP) spustí v následujících týdnech mobilní signál v tunelu metra. V první fázi se tak stane v části tunelu na trase C. Nyní podnik zařízení testuje. Novinářům to řekl generální ředitel DPP Martin Gillar. Vedení DPP schválilo smlouvu s konsorciem operátorů na zavedení signálu letos v dubnu.

„Finalizují se práce na zprovoznění úseku pro signál v tunelech metra od stanice Muzeum na Vyšehrad. Testuje se v tuhle chvíli a připravují se žádosti na hygienu a na Drážní úřad. Já si troufnu tvrdit, že v nejbližších dnech připravíme akci na představení této možnosti na volání z tunelu metra,“ řekl Gillar.

Následně se podnik bude zabývat umístěním takzvaného vyzařovacího kabelu ve všech tunelech pražského metra. Volat ze všech tunelů bude podle dokumentu, který DPP prezentoval, do konce roku 2019.

K internetu se nyní mohou cestující zdarma připojit ve vestibulech šesti stanic metra. Signál je na Florenci na lince C i B, na náměstí Republiky, Smíchovském nádraží, Hlavním nádraží a stanici Pražského povstání. Podnik zavede letos na podzim připojení prostřednictvím wi-fi ve stanici Muzeum.

Nyní je mobilním signálem pokryto všech 61 stanic metra, z nichž některé, například stanice Depo Hostivař, využívají i signálu venkovních vysílačů. V nových stanicích metra A mezi Bořislavkou a Motolem zavedli operátoři pokrytí signálem GSM, 3G a rychlým internetem LTE, a to včetně tunelů. V ostatních stanicích je zajištěno pokrytí jen prostřednictvím technologie GSM vhodné pro telefonování.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované