Hlavní obsah

EET se ani na poosmé ve Sněmovně neprojednalo, Facebook zhoršuje náladu a Rusko znovu vyšetří záhadu

Den očima Petra Švihela. (Video: Petr Švihel, Seznam.cz)

1. 2. 2019 22:31

Výběr událostí s datem 1. února podle reportéra Petra Švihela.

Článek

Ani na osmý pokus se ve Sněmovně neprojednala novela EET. Řemeslníci, ale i doktoři a právníci stále neví, kdy a jestli začnou evidovat tržby.

Náběh třetí a čtvrté vlny EET odložil Ústavní soud před více než rokem. Opravnou novelu od té doby poslanci nestihli projednat. V pátek se zasekli na zákonu o pobytu cizinců, kde došlo málem i na pěsti.

S počasím je, zdá se, všechno v pořádku. Na severu je zima, na jihu zase teplo. Jenomže nejde o pozitivní zprávu. Austrálie zažila historicky nejteplejší leden v historii. Bylo tak teplo, že lidé zkoušeli na vzduchu smažit vejce. Naopak v Severní Americe jsou extrémní mrazy. Ve Wisconsinu mrzli i hasiči, kteří bojovali s požárem. Fotografie požárníka pokrytého ledem fascinovala celý svět.

Stanfordova univerzita v Kalifornii zkoumala, co se stane, když se lidé na čtyři týdny odstřihnou od sociálních sítí. Zhorší se jim přehled o aktuálních událostech, jsou ale spokojenější a nepatrně šťastnější.

Bez sociálních sítí by se ale svět nedozvěděl, že Kevin Mac Allister hraje fotbal v Argentině. Přestup 21letého fotbalisty by nebyl vlastně vůbec zajímavý. Jenomže se jmenuje úplně stejně jako hlavní postava slavné filmové série Sám dáma.

Rusko po 60 letech začne znovu prošetřovat slavnou záhadu. V únoru 1959 se výprava studentů rozhodla putovat po Uralu. Devět z deseti účastníků ale nepřežilo jednu osudnou noc. Podle tehdejšího závěru byla důvodem spontánní síla. Událost proto inspirovala bezpočet teorií, od sněžného muže až po mimozemšťany.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené