Hlavní obsah

Ewa Farna 10 let v showbyznysu: Holka s rovnátky je za mnou, s bulvárem je to horší

Rozhovor s Ewou Farnou po ostravském představení dokumentu, který mapuje její desetiletou kariéru.

 

Reklama

20. 11. 2017 22:17

Nový hudební dokument Ewa Farna 10: Neznámá známá ukazuje nejen aplaus na jevišti, ale také dřinu a slzy, které stojí za úspěchem.

Článek

Archivní záběry ukazují Farnou jako nervózní dívku s rovnátky, jež se stala objevem roku v anketě Český slavík, dále její úspěch v Polsku, kde prorazila s písní Cicho, i marný boj s bulvárními médii, která se více zajímají o kila navíc než o hudební tvorbu zpěvačky. Co z toho pro ni bylo nejtěžší?

„Holka s rovnátky už je za mnou, ale s bulvárem se vyrovnávám pořád,“ přiznává v rozhovoru pro Seznam Zprávy.

Nový hudební dokument Ewa Farna 10: Neznámá známá ukazuje nejen aplaus na jevišti, ale také dřinu a slzy, které stojí za úspěchem mladé zpěvačky. Snímek režiséra Martina Linharta, na jehož scénáři se podílela i Farna, zaznamenává počátky kariéry čtyřiadvacetileté zpěvačky polského původu a vrcholí loňským největším koncertem její kariéry v Praze. Nevyhýbá se ani kontroverznějším tématům, například jaký byl rozchod zpěvačky s dlouholetým manažerem Leškem Wronkou.

Farna film představila doma na severu Moravy a uvede jej také v Polsku, kde má množství příznivců. V rodném Třinci jej svým „sousedům“ promítne krátce před Štědrým dnem, 21. prosince.

Film, v němž se prolíná čeština s polštinou, ukazuje provázanost zpěvačky s hudební scénou v Polsku. V polštině v něm o své dceři hovoří rodiče i její učitelé. V množství archivních záběrů diváci uvidí začátky Farne v těšínských lidových souborech, na které dodnes nedá dopustit. Místy Farna vysílá usmiřující signály k Wronkovi, s nímž uzavřela prostřednictvím rodičů smlouvu už ve svých jedenácti letech. Wronka se však s jejím osamostatněním nesmířil a odmítl v dokumentu vystupovat.

„Je to v první řadě normální hodná holka,“ hodnotí ve snímku Farnou kytarista její doprovodné kapely Martin Chobot, který si ji letos v září vzal za ženu.

Farna se představuje i jako věřící dívka a citlivá umělkyně, která za svůj úspěch platí dřinou při zkouškách, ztrátou soukromí a slzami v zákulisí.

Rodačka z Třince loni oslavila deset let působení na tuzemské hudební scéně koncertem v pražském Foru Karlín. Debutové album s hitem Měls mě vůbec rád? vydala v roce 2006. „Za největší úspěch své kariéry považuji právě to, že trvá deset let. Že první soudy o mně jako o ‚rychlokvašce‘ byly odbourány. I kdybych teď skončila, myslím, že deset let v jakékoli branži není zanedbatelná věc,“ řekla.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované