Hlavní obsah

Finanční ředitelku Huawei propustil kanadský soud na kauci

Kanadský soud propustil finanční ředitelku Huawei na kauci. (Video: AP)

 

Reklama

12. 12. 2018 8:27

Finanční ředitelku kanadské pobočky Huawei Meng Wan-čou propustil kanadský soud na kauci. Její zatčení na začátku prosince způsobilo vyostření vztahů mezi Čínou a státy Severní Ameriky.

Článek

Kanadský soud v úterý propustil finanční ředitelku kanadské pobočky Huawei Meng Wan-čou na kauci ve výši deset milionů kanadských dolarů, v přepočtu přes 170 milionů korun. Informovala o tom agentura AP. Žena byla zatčena na žádost Spojených států 1. prosince, což vyvolalo diplomatické napětí mezi oběma severoamerickými státy a Čínou a také zkomplikovalo jednání o obchodních vztazích mezi USA a Čínou.

Po třídenním jednání soud přistoupil na kauci, ale Mengové nařídil nosit elektronický kotníkový náramek, odevzdat cestovní pasy a zůstat ve Vancouveru. Během noci se musí zdržovat v jednom ze svých dvou vancouverských bytů.

Úterní rozhodnutí soudu se v zaplněné soudní síni setkalo s potleskem místní čínské komunity, jejíž příslušníci přišli vyjádřit Mengové podporu.

Kanadský ministr pro veřejnou bezpečnost Ralph Goodale v úterý potvrdil zadržení kanadského občana v Číně. Podle médií je zadrženým bývalý diplomat Michael Kovrig a možná šlo o odvetu za zatčení Mengové.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované