Hlavní obsah

Glosa Daniela Kroupy: Babiš bude muset být odvolán

Glosa Daniela Kroupy: O Andreji Babišovi a lpění na moci. (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

21. 11. 2018 21:55

Filosof Daniel Kroupa se ve své aktuální glose zamýšlí nad tím, proč se Andrej Babiš drží svého premiérského postu jako klíště a srovnává úroveň politické kultury u nás a v západních demokraciích.

Článek

„V normálních zemích politici odstupují v případě, že jsou trestně stíhání. A odstupují proto, aby nevzbudili pochybnost, že ovlivňují orgány činné v trestním řízení ve svůj prospěch,“ říká ve své glose bývalý politik, dnes vysokoškolský pedagog Daniel Kroupa. „Tím důvodem je, že v normální zemi funguje rovnost před zákonem. Chudí, bohatí, mocní, bezmocní si jsou před zákonem rovni. A mají se domoci spravedlnosti. Jestliže však mocný člověk – a tím nepochybně předseda vlády je -, spíše než aby hájil obecný zájem, tedy nestrannou spravedlnost, útočí na orgány činné v trestním řízení, znevěrohodňuje jejich vyšetřování, tak tím narušuje základní instituce státu.“

Celou glosu si můžete pustit v úvodním videu. Je součástí pořadu Záhady Josefa Klímy, který můžete v premiéře sledovat na Televizi Seznam každou neděli od 20:00.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

Záhady Josefa Klímy (celý pořad): Italská mafie prala peníze přes firmu v Brně, čekání na nevyhnutelnou smrt vlastních dětí, těžký život na humanitární misi v Kongu a glosy. (Video: Seznam Zprávy)

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované