Hlavní obsah

Hlavní účetní Tesly odstoupil a Elon Musk kouřil jointa v přímém přenosu

Teslu opustil hlavní účetní, došlo k propadu jejich akcií a zakladatel Elon Musk kouřil jointa v přímém přenosu. (Video: Zuzana Lachnitová, AP, Youtube.com)

 

Reklama

7. 9. 2018 20:39

Firma Tesla v posledním týdnu zažila několik skandálů, hlavní účetní odstoupil po měsíci ve funkci, což mělo za následek propad akcií. Generální ředitel a zakladatel Tesly Elon Musk v přímém přenosu kouřil marihuanu a opět urazil potápěče Vernona Unswortha.

Článek

Akcie amerického výrobce elektromobilů Tesla zamířily prudce dolů, protože investory znepokojila zpráva o rezignaci hlavního účetního Davea Mortona. Zpráva o rezignaci navíc přišla poté, co zakladatel a generální ředitel podniku Elon Musk v internetovém pořadu krátce kouřil směs údajně obsahující marihuanu.

Morton se rozhodl rezignovat pouhý měsíc po nástupu do funkce. Podle firmy tak učinil mimo jiné kvůli velkému zájmu veřejnosti, který Tesla přitahuje. Akcie společnosti Tesla na burze ztratily zhruba devět procent.

Někteří analytici podle agentury Reuters automobilku opětovně vyzvali ke změnám ve struktuře vedení podniku. „Vyzýváme k vytvoření funkce spoluředitele či provozního šéfa,” uvedl analytik James Albertine z makléřské společnosti Consumer Edge. „Řada lidí se ptá, zda je Elon pro Teslu stále tím nejlepším generálním ředitelem,” upozornil analytik Frank Schwope z banky NORD/LB.

Musk si ve čtvrtečním pořadu s komikem Joem Roganem „potáhl” z jointu, který podle Rogana obsahoval směs tabáku a marihuany. Pořad se natáčel v Kalifornii, kde je od začátku ledna užívání marihuany pro rekreační účely legální.

O několik dní dříve média informovala o tom, že Musk opět urazil Vernona Unswortha, jednoho z potápěčů, který pomáhal se záchranou thajských chlapců v jeskyni. Jejich spor začal v době, kdy Musk záchranářům nabídl speciálně vytvořenou ponorku. Unsworth se o Muskově nabídce vyjádřil jako o populistickém gestu a nevybíravými slovy ho odmítl. Musk pak Unswortha v jednom z tweetů označil za pedofila, za což se posléze omluvil. V podobném duchu mu pak podle agentury Reuters nadával znovu.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované