Hlavní obsah

Královéhradecká divadla nabídnou Noc divadel online

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

19. 11. 2020 22:29

Královéhradecká divadla letošní Noc divadel kvůli epidemii koronaviru přesunou na internet. Akce připadá na sobotu 21. listopadu, ale divadla jsou kvůli opatřením proti šíření koronaviru už více než měsíc uzavřená.

Článek

Klicperovo divadlo nabídne divákům možnost nahlédnout do procesu své tvorby, do zákulisí zve také Divadlo Drak, vyplynulo ze sdělení zástupců divadel.

Online přenos Klicperova divadla začne v sobotu v 19:00 na fb.com/klicperovo.divadlo/live/. „Připravili jsme program s názvem Hamlet aneb Jak se zkouší inscenace. Budete mít exkluzivní možnost nahlédnout do procesu naší tvorby. Od nápadu dramaturga až po poslední minuty před premiérou. Poodhalíme, jaké mají herci mezi sebou vztahy v souboru nebo jak vypadá nervní režisér,“ uvedli zástupci divadla.

Divadlo Drak nabídne v sobotu po celý den online záznam z Noci divadel 2018. Záznam bude k dispozici na YouTube kanálu Divadla Drak, odkazy lze najít na Facebooku i webu. „Odhalte spolu s námi zákulisí Divadla Drak a zavzpomínejte na sametovou revoluci na prknech hradeckých divadel i na Noc divadel v roce 2018,“ uvedli zástupci Divadla Drak.

Divadla jsou kvůli opatřením proti šíření koronaviru pro diváky zavřená od 12. října. Diváci budou moci začít chodit na představení v případě, že na pětistupňové stupnici rizik bude platit první nebo druhý stupeň. I za tohoto předpokladu budou v platnosti přísná hygienická pravidla, například omezení počtu přítomných diváků.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované