Hlavní obsah

Tip na výlet: Hradecké lesy nejen pro cyklisty

Foto: mestske-lesy.cz

Hradecké městské lesy nabízejí hned několik naučných či zábavných stezek.

27. 6. 2020 13:15

Necelé čtyři tisíce hektarů městských lesů na okraji Hradce Králové se v uplynulých letech proměnily v unikátní místo k trávení volného času. Letní tip Michaely Rambouskové, redaktorky domácí rubriky Seznam Zpráv.

Článek

Lesy protíná více než desetikilometrový okruh asfaltových cest pro cyklisty, bruslaře a lidi na vozíku. Kdo chce po lesích vyrazit pěšky, nemusí jen na houby, hradecké městské lesy nabízejí hned několik naučných či zábavných stezek.

Děti se mohou vydat po stopách vodníků, místních pohádkových bytostí nebo pověstí z hradeckých lesů. Lesníci pro děti připravili i naučné stezky o samotném lese a dřevě. Před několika lety uprostřed lesů vzniklo dřevěné rytířské hradiště s herními prvky a také několik obor, kde je možné pozorovat lesní zvěř. Tisíce dětí se vždy na jaře chodí dívat na místní daňky.

Hradecké lesy

Lesy města Hradce Králové lze dobře využít ke všem běžným druhům činností jako jsou pěší procházky, turistika, cyklistika, jízda na koni i běžecké sporty. V létě je možnost koupání v místních rybnících nebo rybaření. Tamní lesy jsou ideální pro sběr hub.

Nejbližší parkoviště: parkoviště Lesní hřbitov

Nejbližší vlak: Hradec Králové-Slezské Předměstí

Restaurace: Zděná bouda

Pro ty, kteří si dovolenou v lesích naplánují na více dní, připravili hradečtí lesníci i stylové ubytování, a to buď v historické Mazurově chalupě, nebo nově v kempu Stříbrný rybník, který v letošním roce zrekonstruovali a vybudovali v něm Gladiator arenu.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené