Hlavní obsah

Jan Hamáček bude obhajovat funkci předsedy ČSSD

Foto: vlada.cz

Jan Hamáček.

Reklama

22. 2. 6:26

Před týdnem už svou kandidaturu na šéfa sociálních demokratů oznámil místopředseda ČSSD a ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

Článek

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček bude na dubnovém sjezdu ČSSD obhajovat funkci předsedy strany. Řekl to v rozhovoru pro pondělní Mladou frontu Dnes (MF Dnes). Svou kandidaturu na šéfa sociálních demokratů před týdnem ohlásil místopředseda ČSSD a ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

Pokud chce někdo někam kandidovat, je vždy dobré si nejprve zjistit, zda má vůbec podporu, řekl Hamáček. „Vzhledem k tomu, že cítím podporu středních Čech, což je můj domácí region, tak kandidovat budu,“ dodal.

Po zveřejnění Petříčkovy kandidatury Hamáček uvedl, že své rozhodnutí o obhajování funkce oznámí včas a až to uzná za vhodné. Nejprve je dobré objet všechny regiony a zjistit podporu a názory a pak teprve oznamovat kandidatury, řekl ČTK.

Hamáček byl zvolen předsedou ČSSD v únoru 2018 na mimořádném sjezdu strany v Hradci Králové. Kandidoval proti němu tehdejší úřadující šéf strany Milan Chovanec a také bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola. Na sjezdu o rok později Hamáček funkci obhájil na další dva roky, protikandidáta neměl.

Sjezd ČSSD se má uskutečnit 9. a 10. dubna. Hamáčkův odchod z čela sociální demokracie a okamžitý odchod strany z menšinové vlády s hnutím ANO chtějí na sjezdu prosazovat bohumínští sociální demokraté.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované