Jarolím po otočeném zápase s Čínou: Síla mužstva se pozná, když se nedaří

Čeští reprezentanti hodnotí duel s Čínou.Video: David Janeczek

Česká fotbalová reprezentace zakončila turnaj v Číně vítězstvím. V souboji o třetí místo porazil tým Karla Jarolíma domácí výběr 4:1.

Češi odvrátili proti Číně blamáž ve druhém poločase. Po první půli totiž národní tým prohrával 0:1.

„O půli jsem hráčům říkal, že se síla mužstva ukáže, i když se to nevyvíjí přesně podle představ,“ naznačil trenér Karel Jarolím, co řekl hráčům po úvodních pětačtyřiceti minutách.

Jarolím poslal do druhé půle útočníky Michaela Krmenčíka s Patrikem Schickem a oba se trenérovi odměnili gólem.

„Ty góly mohly přijít i v první půli. Samozřejmě jsme věděli, že Čínu musíme porazit, ale nemyslím si, že bychom byli přehnaně nervózní,“ hodnotil utkání Schick, který proti asijskému soupeři vstřelil druhý gól v reprezentaci.

Svou sedmou branku za národní tým vstřelil na turnaji v Číně Michael Krmenčík. „Před druhým poločasem jsme dostali pokyny od trenéra, abychom na ně vlítli, a vyšlo nám to,“ doplnil Krmenčík.

Ve videu se podívejte na pozápasové ohlasy Karla Jarolíma, Michaela Krmenčíka a Patrika Schicka.

Pořad SPORT sledujte každý všední den od 18:30 na celoplošné Televizi Seznam.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

China Cup:

Zápas o 3. místo: Čína - Česko 1:4 (5. Fan Xiaodong - 58. Kalas, 59. Schick, 62. Krmenčík, 78. Kadeřábek)

Finále: Wales - Uruguay 0:1 (49. Cavani)