Hlavní obsah

Jednání s KLDR je ztráta času, oznámil Trump na Twitteru

Trump odmítl diplomatické řešení s KLDR (Video: AP)

 

Reklama

1. 10. 2017 17:17

Americký prezident Donald Trump dnes označil možnost vyjednávání se Severní Koreou za ztrátu času. Americký ministr zahraničí Rex Tillerson přitom v sobotu prohlásil, že USA zjišťují, zda by KLDR nechtěla o svém jaderném programu jednat.

Článek

„Řekl jsem Rexi Tillersonovi, našemu úžasnému ministrovi zahraničí, že ztrácí čas snahou o vyjednávání s ‚malým rakeťákem‘ (severokorejským vůdcem Kim Čing-unem),” napsal dnes Trump na Twitteru.

„Šetři svou energií, Rexi. Uděláme, co je potřeba!” dodal prezident.

Tillerson v sobotu během návštěvy Pekingu řekl, že Spojené státy udržují se Severní Koreou „komunikační kanály” a zjišťují, nakolik je severokorejský režim ochoten jednat o svém jaderném programu. Mluvčí amerického ministerstva zahraničí Heather Nauertová poté doplnila, že KLDR zatím nenaznačila žádný zájem o vyjednávání.

„Klademe otázky. Udržujeme komunikační linky s Pchjongjangem, nejsme v úplné tmě, máme dva tři kanály otevřené komunikace,” řekl Tillerson v sobotu novinářům.

Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) v pátek konstatovala, že šestý jaderný test, který Severní Korea podnikla 3. září, nasvědčuje tomu, že země udělala velký pokrok na cestě k vývoji zbraní, jež představují riziko pro celý svět.

Rada bezpečnosti OSN na test reagovala tím, že na Severní Koreu uvalila nové, přísnější sankce.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované