Hlavní obsah

Jeff Bezos i po rozvodu nejbohatším mužem planety. Manželka čtvrtou nejzámožnější ženou a zůstanou přáteli

Jeff Bezos i po rozvodu nejbohatším mužem planety. Manželka čtvrtou nejzámožnější ženou a zůstanou přáteli. (Video: Jan Marek, AP, Reuters)

 

Reklama

5. 4. 2019 10:50

Jeff Bezos zůstane nejbohatším mužem planety i po rozvodu s manželkou MacKenzie, navíc podle ní oba zůstanou přáteli. Bezosová přenechá svému manželovi hlasovací práva nad svým podílem v Amazonu, a to včetně veškerých práv v deníku The Washington Post a ve vesmírné firmě Blue Origin. Po vyrovnání se z ní nicméně stane čtvrtá nejbohatší žena na světě a na svoji budoucnost se prý už těší.

Článek

Jeffu Bezosovi (55 let) zůstane po rozvodu s manželkou MacKenzie (48 let) 75 procent z podílu, který pár dosud vlastní ve firmě Amazon. MacKenzie Bezosová ve svých dnešních tweetech uvedla, že manželovi přenechá i hlasovací práva nad svým podílem ve firmě a vzdá se i veškerých svých zájmů v deníku The Washington Post a ve vesmírné společnosti Blue Origin, za nimiž stojí také její exmanžel a i po rozvodu nejbohatší člověk na světě.

Manželství Bezosových trvalo 25 let a MacKenzie Bezosová hrála v budování amerického internetového obchodu, s jehož pomocí zbohatli, podle slov samotného Bezose důležitou roli. Před rozvodem Bezosovi v Amazonu vlastnili 16procentní podíl o hodnotě více než 140 miliard dolarů (tři biliony Kč).

Čtyři procenta akcií Amazonu, která odpovídají 25 procentům z podílu páru, učiní z MacKenzie Bezosové po rozvodu podle zpravodajského serveru BBC čtvrtou nejbohatší ženu světa. Její majetek bude činit 36 miliard dolarů, majetek exmanžela pak 107 miliard dolarů. Na Twitteru Bezosová uvedla, že má spoustu plánů a těší se na to, co jí budoucnost přinese. S manželem prý zůstanou přáteli.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované