Hlavní obsah

Karlovarská Jiná liga: O filmování ve fotbale a o fotbale ve filmu

Karlovarská Jiná liga: O filmování ve fotbale a o fotbale ve filmu. Jindřich Šídlo u „elektronické tužky“ vyzpovídal dvojici legend: Pavla Kuku a Jana Kollera. (Video: Jiří Hošek)

Reklama

24. 9. 2019 9:00

Letní putování zavedlo tentokrát Jinou ligu až do takřka nejzápadnějšího cípu republiky, do Karlových Varů. A zrovna v čase filmového festivalu, takže hlavní téma dílu bylo nabíledni.

Článek

Fotbal a film. Že to dost dobře nejde dohromady? To byste se divili.

Kromě toho, že opět uvidíte v akci slavná fotbalová jména jako Pavla Kuku či Jana Kollera, nebude tentokrát chybět ani jejich kolega Diego Maradona, byť jen filmový, na stříbrném plátně.

Jaromír Bosák si s Kryštofem Muchou, výkonným ředitelem karlovarského festivalu, pohovořil o tom, jak se právě na fotbal dívají filmaři.

A profesor František Zahálka pro změnu Jindřichu Šídlovi vědecky vysvětlí, jak to vypadá, když naopak fotbalisté „fušují” do filmování. Ve smyslu simulování faulů na hřišti.

A kromě toho uvidíte i spoustu fotbalu a šanci, v níž v kopačkách a dresu osobně selhala karlovarská hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené