Hlavní obsah

Kim Čong-nam u sebe měl v době vraždy 12 lahviček protijedu

Bratr severokorejského vůdce Kim Čong-una měl s sebou v době smrti 12 lahviček s protijedem (video:AP).

 

Reklama

30. 11. 2017 22:30

Zjistila to malajsijská toxikoložka. Protijed se používá i k potlačení účinků plynu VX, kterým byl bratr severokorejského diktátora otráven.

Článek

Zavražděný bratr severokorejského vůdce Kim Čong-una měl s sebou v době smrti 12 lahviček s protijedem. Podle malajsijské toxikoložky šlo o látku, která se používá i k potlačení účinků nervového plynu VX, kterým byl Kim Čong-nam v únoru na letišti v malajsijské metropoli Kuala Lumpur zavražděn, informoval dnes zpravodajský server BBC.

Z vraždy jsou obviněné dvě ženy původem z Indonésie a Vietnamu, kterým v případě odsouzení hrozí trest smrti. Ze zosnování smrti Kim Čong-nama malajsijské úřady podezírají severokorejské tajné služby. Pchjongjang však takové obvinění odmítá.

Podle toxikoložky lahvičky, které jí předala policie, obsahovaly atropin, jenž se mimo jiné využívá jako protijed v případě otravy nervovými plyny.

Kim Čong-nam, který i s rodinou žil v dobrovolném exilu v Macau, byl bratrem vůdce Kim Čong-una. Jejich společným otcem byl bývalý severokorejský prezident Kim Čong-il, matky měli odlišné. Kim Čong-nam se na adresu severokorejského diktátorského režimu vyjadřoval kriticky.

V Malajsii začal soud v případu vraždy Kim Čong-nama, bratra vůdce KLDR.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované