Hlavní obsah

Klášterec nad Ohří řeší problémy spojené s toulavými kočkami

Foto: Pixabay.com

Ilustrační snímek.

Reklama

27. 5. 10:21

Na úřad se obracejí lidé, kteří si na zvířata stěžují, ničí jim totiž vybavení zahrad a dvorů. Radnice spolu s městskou policií a psím útulkem organizují odchytové akce a následně zvířata kastrují, aby se dál nerozmnožovala.

Článek

Velký problém i to, že někteří lidé kočky krmí. „Vznikají často nevzhledná ‚krmiště‘, místa se spoustou misek a hromadami mnohdy zapáchajícího jídla. Zakládání takových míst, respektive i jen házení jídla na zem na volně přístupných plochách ve městě se považuje za znečišťování veřejného prostranství, za což samozřejmě hrozí pokuta,“ řekla Kateřina Šmahelová. Za přestupek znečištění veřejného prostranství hrozí podle zákona o obcích pokuta až do výše 20 tisíc korun.

Krmení pro kočky láká i holuby a potkany. Jejich deratizace, která je hrazena z rozpočtu města, potom přichází podle Šmahelové vniveč. „Míjí se účinkem,“ dodala.

Vedení města proto obyvatele žádá, aby toulavá zvířata nekrmili, protože venkovní kočky jsou schopné si potravu obstarat samy. „Zvažte raději jinou formu pomoci toulavým kočičkám, například příspěvkem na útulek, na kastraci, pomocí při odchytu a podobně,“ uvedlo vedení.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované