Hlavní obsah

Klaus navštívil Zemana: Nemůže si být vědom všeho, co se kolem něj děje

Foto: Michal Šula, Seznam Zprávy

Václav Klaus podle svých slov navštívil Zemana v nemocnici, aby ho povzbudil.

Reklama

22. 10. 19:34

Bývalý prezident Václav Klaus navštívil ve čtvrtek prezidenta Miloše Zemana v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN). Mluvili spolu necelou hodinu.

Článek

Bývalý prezident Václav Klaus navštívil ve čtvrtek prezidenta Miloše Zemana v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN). Informace o této návštěvě dnes přinesl deník Blesk.

„Ve čtvrtek odpoledne jsem navštívil Miloše Zemana s jediným záměrem, chtěl jsem ho povzbudit. Je to výraz mé loajality vůči někomu, koho znám půl století a kdo mi dnes připadá naprosto osamocený. Nic více, nic méně. Povídali jsme si. Po pány Vystrčily a Fischery vytvořené atmosféře v naší zemi jsem vůbec neočekával, že je prezident schopen vést se mnou dlouhých padesát minut normální konverzaci. Politiku jsme moc neřešili,“ popsal Klaus pro deník Blesk.

Nemoc podle bývalého prezidenta Zemana oslabila a posunula jeho priority a témata, kterými se zabývá.

„Miloš Zeman se nezapře, zůstane Milošem Zemanem za všech okolností. Nemoc ho samozřejmě oslabila, nemůže tomu být jinak. Nepochybně také posunula jeho priority a témata, kterými se zabývá. Více mluvil o svém zdraví než o svých politických protivnících. Ale toho, kdo jsou jeho političtí protivníci, si je velmi dobře vědom,“ popsal Klaus.

Zeman si podle něj z nemocnice nemůže být vědom všeho, co se kolem jeho osoby venku děje. Z jednotky intenzivní péče není podle Klause možné vidět všechny souvislosti, natož jejich hloubku.

„Všeho si vědom být nemůže. Je jasné, že z lůžka na jednotce intenzivní péče všechny souvislosti není možné vidět. Natož jejich hloubku. O to méně může rozklíčovat podivné hry, které za zdmi nemocnice rozehrávají senátní nedočkavci. Míru nenávisti, která vůči jeho osobě vzniká, nechápe. Nemyslím ale, že je to ztrátou soudnosti,“ dodal Klaus.

Podrobnosti o Zemanově zdravotním stavu dosud Pražský hrad ani nemocnice nezveřejnily. Predikci prezidentova stavu si ale z ÚVN vyžádal předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Zástupci nemocnice Senátu v pondělí sdělili, že prezident v současné době nemůže vykonávat žádné pracovní povinnosti, dlouhodobá prognóza Zemanova zdravotního stavu je „hodnocena jako krajně nejistá“. Politici proto začali řešit možný přesun pravomocí hlavy státu na premiéra a předsedu Sněmovny podle článku 66 ústavy.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované