Hlavní obsah

Koruna posílila k euru k nejsilnější hodnotě za půl roku

Rozhovor s makléřem Patria Finance Jakubem Bruknerem. (Video: Anita Baselová, Seznam Zprávy)

 

Reklama

16. 12. 2019 17:38

Koruna v úvodu týdne posílila k euru i dolaru. Kolem 17:00 se obchodovala na 25,45 Kč/EUR a 22,85 Kč/USD. V porovnání s pátečním podvečerem získala k oběma měnám pět haléřů a k euru se přiblížila k nejsilnější hodnotě za posledního půl roku. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

Článek

„Koruna na úvod předvánočního týdne atakovala nejsilnější hodnotu za posledního půl roku,“ uvedl Jan Vejmělek z Komerční banky.

Vlnu optimismu po čtvrtečním jednoznačném vítězství konzervativců v britských parlamentních volbách podle něj povzbudily víkendové zprávy z kolbiště obchodních válek. „Nejenže nedošlo k dalšímu navýšení tarifů na vzájemný americko-čínský obchod, ale zdá se, že byla uzavřena hrubá dohoda, detaily by měly být dojednány v lednu,“ podotkl.

Na straně druhé podle něj ale pokračuje zhoršování ekonomické situace v eurozóně, zejména v průmyslu, a ani dnes zveřejněná tuzemská data zvýšení sazeb či silnější koruně nenahrávají. „Ceny průmyslových výrobců sice nespadly tak, jak jsme čekali, dezinflační trend je však neoddiskutovatelný,“ dodal.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované