Hlavní obsah

Jako kobra připravená uštknout. Nebezpečný Leicester se chystá do Prahy

Foto: Profimedia.cz, Seznam Zprávy

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský má pro Jamieho Vardyho speciální kategorii nebezpečnosti.

Reklama

16. 2. 12:00
Článek

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Leicesteru, ale báli jste se zeptat. Ve fotbalové i nefotbalové rovině jde podcast Angličan až na dřeň. Jamie Vardy, thajští vlastníci Lišek, sepětí s městem i to, co Leicester Anglii dal.

Pražská Slavia vstoupí ve čtvrtek do vyřazovacích bojů Evropské ligy proti Leicesteru City. Pokud se chcete dozvědět vše podstatné (ale i nepodstatné) o tomto anglickém soupeři, který momentálně okupuje 3. příčku v tabulce Premier League, jste na správné adrese. „Dnešní tým Lišek je nejspíš silnější než ten, který v sezoně 2015/16 získal senzačně mistrovský titul,“ myslí si publicista a znalec dění na britských ostrovech Luděk Staněk.

„Leicester je jako kobra, která je připravená uštknout, když to nejmíň čekáte. Často si velkou část zápasu odtrpí, aby pak udeřila a rozhodla o svém vítězství,“ zní postřeh autora Angličana Jiřího Hoška. Mladý obránce pražské Sparty Karel Tvaroh, který v Anglii hrál a studoval, mu přitakává s tím, že kouče LCFC Brendan Rodgers považuje za moderní verzi Josého Mourinha tím, jak dokáže hráče získat pro svůj taktický plán hrát vzadu na jistotu a podnikat smrtící kontry.

Diskutující se shodli na tom, že i když je Slavia papírovým outsiderem, má proti Leicesteru šanci. Podle Karla Tvaroha a Luďka Staňka může hrát velkou roli cestování do Prahy, klimatické podmínky a skutečnost, že se podle pandemických opatření smí Lišky v české metropoli zdržet maximálně 24 hodin. Své může sehrát i nabitý kalendář LCFC a série těžkých zápasů v anglické lize. Mezi oběma zápasy se Slavií čeká Aston Villa a po odvetě s Pražany pak Arsenal.

Není vyloučeno, že i kvůli tomu kouč Rodgers rozhází sestavu a podle Jiřího Hoška by třeba nemusel v Praze od začátku hrát obávaný Jamie Vardy. Trenér sešívaných Jindřich Trpišovský ve speciální epizodě Angličana před několika dny potvrdil, že právě na něj si i v anglické nejvyšší soutěži dává každý pozor: „Já vždycky rozlišuju kategorii líbivých hráčů a pak nebezpečných hráčů. A Vardy patří mezi ty nejnebezpečnější fotbalisty v kategorii nebezpečných,“ má pro útočníka zajímavou škatulku Trpišovský.

V nejnovějším díle fotbalového podcastu Seznam Zpráv se do hloubky řešila i postava oblíbeného Vičaje Srivaddhanaprabhy, tragicky zesnulého majitele Leicesteru CIty, který z provinčního klubu udělal štiku Premier League a svým laskavým přístupem a spojením s místní komunitou si získal srdce obyvatel města ve střední Anglii.

Řeč došla i na značnou pověrčivost klubu a buddhistické rituály, které se na King Power Stadium pravidelně pořádají. Jiří Hošek v této souvislosti připomněl málo známý detail, že všechny kluby Premier League, ale i Championship mají svého duchovního. S někdejším kaplanem Lišek Andrewem Hulleym se autor Angličana dobře zná z dřívějšího působení ve Spojeném království. Říká, že právě u Leicesteru není duchovní rozměr jen prázdným pojmem.

V Angličanovi se o Leicesteru dozvíte ještě mnohem víc, třeba i to, jaký význam mělo tohle celkem nenápadné město pro historický vývoj angličtiny. Nenechte si ujít ani rekapitulaci posledních událostí v Premier League nebo pravidelné sázkařské okénko. Celou epizodu si pusťte v přehrávači v úvodu článku.

Angličan

Fotbalový podcast Jiřího Hoška (@hosekj) a jeho přátel výhradně o Premier League. S pravidelnými hosty Luďkem Mádlem, Karlem Häringem, Jaromírem Bosákem, Jindřichem Šídlem a dalšími.

Od fanoušků, kteří si bez anglické ligy nedovedou představit víkend, pro fanoušky. Pozor, ve studiu se za žádných okolností nesmí sejít dva fans stejného klubu! Každé úterý na Seznam Zprávách, na Spotify, v Apple Podcasts a dalších podcastových aplikacích.

Archiv všech dílů najdete tady, ostatní podcasty Seznam Zpráv tady. Své postřehy, připomínky nebo tipy nám pište na twitterový účet @PodcastAnglican nebo přímo autorovi Angličana Jiřímu Hoškovi na e-mail jiri.hosek@sz.cz.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované