Hlavní obsah

Krnov chce městské lázně, s jejich podobou pomůže architektonická soutěž

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační foto.

Reklama

21. 7. 2021 19:38

Městská rada schválila vyhlášení mezinárodní architektonické soutěže na podobu nových městských lázní v areálu koupaliště. Soutěžící mohou své návrhy podávat do 8. října a vybraných pět je pak bude moci dopracovat do 4. února.

Článek

Úkolem zájemců je navrhnout podobu nových městských lázní na pozemcích v severní části města vedle letního koupaliště. „Propojením venkovního koupaliště s novými městskými lázněmi vznikne sportovně-relaxační centrum navazující na sportovní infrastrukturu města podél ulice Petrovická. Nové městské lázně zahrnují plavecký bazén, relaxační bazén, saunový svět, fitness a doplňkové služby,“ uvedla mluvčí radnice Dita Círová.

Návrh by měl řešit i parkování a dopravní napojení areálu. Město předpokládá, že vybudování lázní by mělo přijít zhruba na 380 milionů korun bez DPH. „Největší výzvou bude jednoznačně zvládnout náklady. Nejde jen o výstavbu. Po soutěžících požadujeme řešení, jež nám umožní budoucí provoz zorganizovat tak, aby byl pro nás ekonomicky přijatelný,“ uvedl starosta a místopředseda poroty Tomáš Hradil (Krnovští patrioti).

Předložené návrhy budou posuzovat nejen zástupci města, ale také odborná porota. Předsedou poroty je Roman Brychta, architekt a pedagog Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. „Krnov se stává stále výraznějším místem na architektonické mapě České republiky. Máme za sebou dvě velké architektonické soutěže a nyní spouštíme třetí. V Krnově bychom jen těžko hledali žádanější stavbu, než jsou nové městské lázně. Obyvatelé města nový bazén chtějí. Řadu let se toto téma diskutovalo jako prioritní také na Fóru Zdravého města, kde si občané sami definují, čím by se politická reprezentace měla zabývat,“ doplnil starosta.

Vyhlášení výsledků architektonické soutěže je naplánováno na březen 2022. S vítězem bude podepsána smlouva na kompletní architektonické služby včetně autorského dozoru. Oceněny budou tři nejlepší návrhy. Za první místo bude náležet odměna milion korun, za druhé 750 tisíc korun a za třetí 500 tisíc korun. Účastníci, kteří odevzdají návrhy v druhé fázi soutěže a nezískají žádnou cenu, obdrží odměnu 250 tisíc korun za jeden návrh.

Reklama

Doporučované