Hlavní obsah

Krnovská radnice připravuje rekonstrukci městského divadla

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

27. 10. 2020 18:11

Krnovská radnice připravuje rekonstrukci městského divadla za 24 milionů korun. Práce se budou týkat jen vnitřních prostor a jejich cílem je zvýšit komfort diváků i účinkujících a optimalizovat provozní náklady.

Článek

Jan Šrubař z odboru veřejných zakázek krnovské radnice uvedl, že v plánu je vedle výměny sedadel také rekonstrukce hygienického zázemí, oprava akustického obkladu stěn a akustického podhledu stropu v lóžích nebo obnova původního středového vstupu do hlediště v přízemí. Zároveň se podle něj sníží kapacita sálu ze současných 678 míst na 554.

Změny se dotknou také vytápění budovy, což by mělo přinést ekonomické úspory. „Bude vybudován systém nuceného větrání jeviště a hlediště, který bude rovněž sloužit jako hlavní způsob vytápění dotčených prostor s inteligentním způsobem řízení,“ dodal Šrubař. Vyměněny budou i přívodní kabely do elektrických rozvodných skříní.

Zároveň dál pokračují práce na opravě soklu divadla a návazných zídek, které měly být podle smlouvy dokončeny v závěru srpna. Práce se ale protáhly kvůli žulovým deskám, z nichž je proveden obklad a jejichž výroba byla na jaře kvůli koronavirové krizi omezena.

„Městské divadlo v Krnově představuje, vedle přestavbou poškozené budovy divadla v Kamenickém Šenově, ojedinělý příklad expresionistické divadelní architektury v českých zemích,“ uvedla mluvčí města Dita Círová. Autorem divadla je žák Jana Kotěry, vídeňský architekt Leo Kammel, který nárožní objekt zdramatizoval ostrými štíty a klínovými motivy dekorativních výplní.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované