Hlavní obsah

Kvůli otevřenému oknu u auta přišel muž o 200 000 korun

Video: Policie ČR

 

Reklama

19. 8. 2018 13:45

Policie hledá muže a ženu, které podezírá z krádeže tašky, platební karty a peněženky z auta, jehož majitel nechal otevřené okénko. Podle policie měl muž v peněžence v přepočtu 200 000 korun.

Článek

Řidič, který v neděli 12. srpna časně ráno zaparkoval své auto v Dušní ulici v centru Prahy, nezavřel okénko u dveří spolujezdce. Policisté podezírají zatím neznámého muže a ženu, že této neopatrnosti využili a otevřeným okýnkem sebrali muži tašku, platební karty a peněženku, v níž měl podle jeho sdělení v přepočtu na českou měnu bezmála 200 000 korun. ČTK o tom v neděli informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Na webu policisté zveřejnili záběry podezřelých a žádají veřejnost o spolupráci při pátrání.

Foto: Policie ČR

Policie hledá tuto ženu.

Řidič od auta odešel před půl čtvrtou ráno, asi hodinu poté přišel k vozu zhruba 180 centimetrů vysoký mladík. Na sobě měl černou mikinu s kapucí přes hlavu, černé kraťasy, bílé ponožky a černé tenisky s bílou podrážkou. „Ten se nejprve přesvědčí, že je v ulici sám. Jakmile si je jist, že je vzduch ‚čistý’, přitočí se k autu a přes otevřené okénko vytáhne cosi z interiéru vozu. Poté z místa odchází neznámo kam,” popsal Hulan.

Přibližně v sedm hodin ráno přišla k vozu asi třicetiletá žena oblečená do žlutého letního svetříku a khaki minisukně. Když si prohlédla auto, také ona sáhla dovnitř, vytáhla z něho předmět a dala ho do kabelky, uvedl policejní mluvčí. Poté se k autu vrátila, znovu z něj něco sebrala a přendala do kabelky. „Pak odchází pryč,” dodal Hulan.

Případ vyšetřují kriminalisté pro podezření z krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pokud by někdo ze záběrů bezpečnostních kamer hledanou dvojici poznal, má se obrátit na linku 158.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované