Hlavní obsah

Kvůli záplavám ve Francii bylo evakuováno 1600 lidí. Jedna osoba se pohřešuje

Záplavy ve Francii. (Video: Reuters)

10. 8. 2018 7:26

Kvůli záplavám na jihu Francie muselo být evakuováno za asistence helikoptér asi 1600 lidí. Jde převážně o děti a turisty z kempů. Pohřešuje se muž, který na děti v kempu dohlížel.

Článek

Francouzští záchranáři evakuovali převážně z kempů v jižní Francii na 1600 lidí kvůli záplavám, jež vyvolal přívalový déšť. Mezi evakuovanými v departementech Ardèche, Drome a Gard jsou stovky dětí a mnoho turistů.

Pohřešuje se 70letý muž, jenž dohlížel na děti v kempu. Patrně se nacházel uvnitř vozu, který odnesla voda. Na pátrání se podílejí také potápěči.

Do záchranné akce bylo zapojeno přes 400 hasičů a čtyři helikoptéry. S lehčími zraněními či podchlazením bylo do nemocnic převezeno deset osob.

Kvůli velké vodě byla vyhlášena pohotovost v celkem šesti departementech. Bez proudu bylo přibližně 17 tisíc domů na jihozápadě a severovýchodě země. Řada místních silnic zůstává neprůjezdná.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené