Hlavní obsah

Libanon zakázal film Wonder Woman dvě hodiny před premiérou

Válka mezi Libanonem a Izraelem zasahuje i do kultury. Libanonští úředníci zakázali snímek s izraelskou herečkou v hlavní roli.

1. 6. 2017 21:22

Libanonským úředníkům vadí, že hlavní hrdinkou sci-fi/fantasy filmu je Izraelka.

Článek

Podle britského portálu Independent zákaz nového snímku s amazonskou princeznou Dianou neprošel přes radu libanonského ministerstva hospodářství těsně před jeho premiérou. Důvodem byl izraelský původ Gal Gadotové. Ve filmu ztvárnila postavu hlavní hrdinky, která se snaží zastavit první světovou válku.

„Pokud chtějí, aby jejich zákaz měl aspoň nějaký smysl, měli to udělat již před rokem, kdy byl vypuštěn první trailer, a ne až poté, co dostal film zelenou. Takhle došlo jen k finančním ztrátám libanonské společnosti, která získala svá distribuční práva,” prohlásil libanonský blogger Elie Fares.

Zákaz Wonder Woman oznámila libanonská firma Grand Cinemas na svém Twitteru. Země je v oficiální válce s Izraelem. Libanon má bojkot izraelských produktů zakotvený ve svém právu.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené