Hlavní obsah

Má tři vážně nemocné děti. Na sítích si vyslechla, že je používá k žebrání

Záhady Josefa Klímy z 5. 9. 2019: Má tři vážně nemocné děti. Na sítích si vyslechla, že je používá k žebrání. (Video: Josef Klíma, Seznam Zprávy)

 

Reklama

13. 9. 2019 6:00

Reportérka pořadu Záhady Josefa Klímy chtěla konfrontovat ty, kteří na sítích útočili na matku pěti dětí. Měli odvahu svá tvrzení veřejně obhájit?

Článek

„Je to pro mě hrozné, protože spousta věcí nesedí a není to pravda. Lituji, že jsem kdy na tu sociální síť cokoliv napsala. Lituji toho hodně.“ To jsou slova Ireny Vodrážkové na adresu lidí, kteří se na sociálních sítích vyjadřují k její osobě.

Její příběh jsme odvysílali před pár týdny v pořadu Záhady Josefa Klímy (zde »). Irena Vodrážková má pět dětí, z toho tři jsou velmi vážně nemocné. Marek, Šimon a Matěj trpí tzv. neurofibromatózou. Nemocí, na kterou před pár lety zemřel jejich otec. Jedná se o dědičné onemocnění, které vzniká kvůli mutaci genů a má za následek tvorbu podkožních nádorových útvarů. Nejzávažnější komplikací této nemoci je přeměna nezhoubného podkožního nádoru na nádor zhoubný.

A právě toto se děje ve velké míře u jedenáctiletého Matěje. U něj se nemoc projevila nejagresivněji. Léčba malého Matěje je náročná, včetně operací, kdy se neví, zda vůbec dítě přežije. Nádory v jeho těle se totiž tvoří dál a dál.

I Šimon, u kterého se zdálo, že nemoc nebude mít tak razantní průběh, je už dnes sledován na onkologii. Nádory v jeho těle se hlídají, aby se včas zachytila změna na nádor zhoubný.

A právě o těchto dětech a zejména o životě matky s takto nemocnými dětmi byla naše reportáž. Virtuální prostor obratem zaplavily velmi kritické komentáře k osobě paní Vodrážkové. Veřejně se začaly přetřásat intimní záležitosti, například jakým životem paní Irena žije, s kým žije, jaká byla její minulost. A vyslechla si, jak své nemocné děti využívá k žebrání u různých nadací.

Vyzvali jsme autory těchto příspěvků, aby svá tvrzení řekli veřejně a vystoupili z virtuálního světa. Protože schovat se za pár napsaných vět je něco jiného než tyto věci říkat osobně.

Jak a kdo měl odvahu svá tvrzení veřejně obhájit a jak celou věc vidí nadace, které rodině paní Ireny pomáhají? Celý příběh najdete v úvodním videu.

Reportáž je součástí pořadu Záhady Josefa Klímy, který můžete v premiéře sledovat na Televizi Seznam každý čtvrtek od 20:50.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

A můžete nás sledovat také na Facebooku.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované