Hlavní obsah

Majitel safari na anektovaném Krymu bojuje s ruskými úřady o záchranu svých lvů

Na safari v Bělogorsku si můžete pohladit lva a vaše děti si zde mohou hrát s lvíčaty. (Video: Milan Šíma, Seznam Zprávy)

 

Reklama

15. 12. 2018 14:11

Oleg Zubkov si před dvanácti lety koupil v Belogorsku na Krymu opuštěnou sovětskou vojenskou základnu. Přeměnil ji na safari.

Článek

„Tito tygři se narodili tu noc, kdy lidé na Krymu v referendu hlasovali pro připojení k Rusku. Tenhle dostal jméno Referendum a téhle říkáme Jaro,” ukazuje Zubkov.

V roce 2014 Zubkov ruskou anexi Krymu podpořil. Pak si už ale svou podporou nebyl tak jistý. „Byl jsem šťastný, když jsem mohl žít na ukrajinském Krymu – a já Rus Andrej Zubkov jsem si tu mohl postavit tohle safari. Bohužel, tyhle dny jsou pryč,” říká dnes.

Zoologická zahrada prožívala ještě před pár lety těžké chvíle. Teď je situace o něco lepší – přinejmenším získala pozornost díky videím na YouTube, na nichž ukazuje třeba tygří mláďata, jak si hrají s dětmi, nebo mazlivého lva, který se přišel podívat do auta za návštěvníky zoo.

Podrobnosti v reportáži, která je součástí pořadu Svět bez obalu. Ten můžete sledovat v premiéře na Televizi Seznam každou středu od 21:00.

Jak naladit Televizi Seznam? Praktický návod zde.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované