Hlavní obsah

Marek Hilšer se chystá kandidovat do Senátu. Impulzem pro něj byla podpora voličů

Ucházel se o post prezidenta a nyní bude kandidovat do Senátu. Odvahu mu dodala podpora v prvním kole prezidentských voleb. (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

5. 2. 2018 16:04

Po neúspěšné kandidatuře na post prezidenta se Marek Hilšer rozhodl kandidovat do Senátu. Dle jeho slov ho přesvědčila poměrně vysoká voličská podpora, které se mu ve volbách dostalo.

Článek

Neúspěšný prezidentský kandidát Marek Hilšer bude na podzim kandidovat do Senátu. O hlasy voličů se bude ucházet v Praze, zatím se ale nerozhodl, ve kterém ze čtyř pražských senátních obvodů. O případné podpoře některé politické strany ještě jedná.

„Ozvali se mi představitelé různých politických stran,” řekl Hilšer ČTK. Podle Hospodářských novin jednal se zástupci ODS a TOP 09, podle serveru iDnes.cz by se měl setkat také s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem. Právě u Pirátů Hilšer před prvním kolem prezidentských voleb vyhrál ve vnitrostranické anketě. Z TOP 09 zaznívala spíš podpora Jiřího Drahoše nebo Pavla Fischera a ODS se před prvním kolem na stranu žádného z kandidátů nepřiklonila.

Hilšer podotkl, že v prezidentské volbě se dočkal poměrně vysoké voličské podpory, kterou nechce zahodit. V úvahu podle něj připadalo zapojení do komunální politiky nebo do Senátu. Nakonec u něj zvítězila právě horní komora Parlamentu České republiky.

„Celospolečenská témata mi jsou přeci jen bližší,” řekl lékař, který v prezidentských volbách skončil na pátém místě se ziskem 8,8 procenta hlasů.

Strany kandidáty pro senátní volby teprve oslovují a jednají o možné spolupráci i s dalšími uskupeními. Například podle lidovců je tak předčasné říkat, jaká bude stranická strategie v celé republice nebo kdo všechno se bude o křesla v horní komoře ucházet. „Jednání probíhají,” řekla ČTK mluvčí strany Petra Hrušová.

Starostové uvedli, že by se nebránili společným nominacím kandidátů s jinými stranami, jako tomu bylo při doplňovacích volbách v lednu na Trutnovsku, kde nakonec zvítězil Jan Sobotka podporovaný STAN, ODS, KDU-ČSL a TOP 09. „Trutnovský model samozřejmě rádi zopakujeme, pokud někdo z kolegů přijde s kvalitním kandidátem, aby nedocházelo ke tříštění sil,” řekl ČTK mluvčí Starostů Karel Kreml.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované